Iesniegumā vēlams norādīt pamatojumu, kāpēc uzskata par nepieciešamu, ka vārdam jāparādās starp kalendāros jau esošajiem. Iesniegumus izskata VVC Kalendārvārdu ekspertu komisija, bet tikai reizi trijos gados (atbildi par izskatīšanas kārtību, protams, saņems mēneša laikā).
Lemjot, vai vārdadienu tomēr nāksies svinēt 22. maijā, kad to var darīt visi neparasto un viseksotiskāko vārdu īpašnieki, vai arī papildinās tradicionālo kalendāru, tiek ņemti vērā vairāki kritēriji: vārda lietojuma biežums, cilmes radniecība ar kādu no tradicionālajiem vārdiem, labskaņa, jēdzieniska asociācija, vārda došanas tradīcijas u. tml.
Tā kā ierosinājumi un lūgumi par jaunu vārdu iekļaušanu vārdadienu sarakstā skaita ziņā daudzkārt pārsniedz parastā tipa kalendāru iespējas, tad tiek izdoti speciāli papildināti vārdadienu kalendāri, kas veidoti arī kā personvārdiem veltīts zinātnisko un populārzinātnisko rakstu krājums, lai rosinātu lasītāju interesei gan par antroponīmiju (personvārdu sistēma un tās izpēte), gan par valodniecību kopumā.
Agris Timuška skaidro, ka dažkārt vārdi, kas reģistrēti vairākkārt, tomēr no vārdošanas kultūras viedokļa rada pārāk lielus iebildumus, bet ir, kas minēti vienreiz, taču vārda autentiskums šaubas neizraisa. Latvijas sabiedrība ir atvērta pasaulei, bet svarīgi ir arī saglabāt nacionālo personvārdu pamatfondu un personvārdu lomu latviskās vides veidošanā un nacionālās identitātes saglabāšanā, teic VVC speciālists.