Slimnīcas pārstāve neizslēdz iespēju, ka gadījumā, ja J. Hlevicki atbrīvotu pirms termiņa, ar viņu varētu slēgt līgumu uz pilnu slodzi. Lai strādātu pilnvērtīgi, J. Hlevickim jāiegūst sertifikāts. Funkcionālās diagnostikas ārstu esot maz, un šādu specialitāti parasti apgūstot papildus pamata specialitātei. Viņa pienākumi būs elektrokardiogrammu un veloergometrijas slodžu testu rezultātu analīze. Bulduru slimnīcā J. Hlevickis strādājot aptuveni mēnesi. No 23. jūlija viņš varēs pretendēt uz pirmstermiņa atbrīvošanu, jo būs pagājušas divas trešdaļas no piecu gadu cietumsoda.
Pirms iesaistīšanās politikā 2001. gadā J. Hlevickis bija Slokas slimnīcas galvenais ārsts. 2007. gadā viņu notiesāja uz pieciem gadiem cietumā par kukuļa došanu Jūrmalas domes deputātam Ilmāram Ančānam (Mūsu zeme), lai panāktu J. Hlevicka ievēlēšanu par Jūrmalas mēru. Vecumnieku atklātā tipa cietumā viņš ir aptuveni divus mēnešus.
Ieslodzījuma vietu pārvaldes priekšnieks Visvaldis Puķīte norāda, ka atklātā tipa cietumu ieslodzītajiem darba atsākšana ir resocializācijas pamats, lai viņi varētu atgriezties sabiedrībā. Tāpēc būtu vēlams, lai strādātu pilnīgi visi, tomēr bezdarba apstākļos tas neesot iespējams, un Vecumnieku cietumā strādājot apmēram puse no ieslodzītajiem, tas ir, aptuveni 30 cilvēku.
Starp ieslodzītajiem, kas izmantojuši brīvo režīmu, lai strādātu, ir par kukuļņemšanu notiesātais bijušais prokurors Staņislavs Nazarovs un bijušais Ekonomikas policijas priekšnieka vietnieks Mihails Belkins. Vieta, kur ieslodzīto iekārto darbā, tiek īpaši pārbaudīta, tiek noteikts maršruts, pa kuru drīkst pārvietoties vai nu ar personīgo automašīnu, vai sabiedrisko transportu. Ja izmanto privāto transportu, tajā nedrīkst atrasties citas personas.
Tiek veiktas arī pārbaudes, vai šis cilvēks tiešām atrodas darba vietā. Uz darba laiku ieslodzītajam tiek iedots mobilais tālrunis, pa kuru viņam jāpaziņo, ja gadās aizkavēšanās. Vakarā cietumā jāatgriežas, turklāt ieslodzītajam jābūt skaidrā un nedrīkst sev līdzi nest alkoholu.