Ceturtdien pie ministra bija devušies vairāki iedzīvotāji, kas pirms nedēļas pie Rīgas pils un Saeimas protestēja pret Latvenergo tarifu paaugstināšanu, kā neatkarīgo ekspertu uzaicinot arī Ilmāru Poikānu (vairāk zināms kā hakeris Neo). Sarunā žurnālisti nedrīkstēja piedalīties, bet caur durvīm bija dzirdamas skaļas balsis. Tikmēr pie Ekonomikas ministrijas ieejas durvīm stāvēja vīrietis un sieviete ar plakātiem, turklāt vīrietis veltīja no ministrijas iznākušajiem cilvēkiem skaļas replikas, ka pēc sejas varot pateikt, kuri atbalsta tarifu paaugstināšanu. Iedzīvotāju pārstāve Iveta Rīdere neslēpa, ka ir cerējusi uz aktīvāku ministra rīcību, apturot tarifu paaugstināšanu, taču A. Kampars skaidroja, ka viņam nav ne juridisku, ne tehnisku iespēju atcelt regulatora lēmumu. Tā kā gandrīz 20 fizisko un juridisko personu ir vērsušās tiesā, tikai tās spriedums var apturēt tarifu pieaugumu, norādīja ministrs. Protestētājiem viņš solīja trijos mēnešos izstrādāt jaunu universālā pakalpojuma modeli, kura mērķis ir pasargāt mazturīgākos, kā arī noteikt moratoriju obligātā iepirkuma komponenti ietekmējošajiem normatīvajiem aktiem, kas varētu pacelt tarifu. A. Kampars solīja nodrošināt, ka būs publiski pieejama plašāka informācija par Latvenergo meitasuzņēmuma Sadales tīkls darbu.
«Sausais atlikums ir diezgan maziņš,» pēc tikšanās ar ministru konstatēja I. Poikāns. Viņaprāt, obligātā iepirkuma komponente ir rūpīgi jāizpēta, jo tajā esot pietiekami liela gāzes koģenerācijas staciju daļa, kam nav nekāda sakara ar tā dēvēto zaļo enerģiju. Arī I. Rīdere atzina, ka solītie lēmumi ir īstenojami ilgtermiņā, taču vienīgais pozitīvi vērtējamais solījums ir tas, ka tiks publiskoti dokumenti par tarifu paaugstināšanas iemesliem. «Tas, ko mēs prasījām tūlīt un tagad, netiks darīts. Tautai izdzīvot nav iespējams, mēs jau tagad dzīvojam zem iztikas minimuma. Kampara kungs negrib saprast, ko mēs prasām. Mēs gribam dzīvot, gribam dzīvot Latvijā, negribam braukt projām un negribam arī mirt šeit, » norādīja I. Rīdere.
Tarifu izmaiņa, kas stājas spēkā šodien, paredz, ka par pirmajām 1200 kilovatstundām gadā jāmaksā pašreizējais tarifs - 8,25 santīmi par kWh, bet, šo apjomu pārsniedzot, tarifs pieaugs līdz 10,74 santīmiem par kWh.