Kā radās šī visnotaļ savdabīgā ideja par telpaugu apmaiņas punktu?
Ideja, ka vajadzētu kaut ko tādu realizēt, visu laiku vārījās gaisā. Pagājušajā gadā Laikmetīgās mākslas festivāla Survival Kit, kā arī mūsdienu kultūras foruma Baltā nakts ietvaros izmēģinājām, kā tas strādā. Nedēļas laikā telpaugu apmaiņas punkts guva atsaucību, un daudzi jautāja, vai šāda vieta būs pieejama arī turpmāk.
Kā šādas aktivitātes sasaucas ar laikmetīgo mākslu?
Pirmkārt, caur dizaina šķautni, otrkārt, laikmetīgā māksla ir ievirzījusies tālu sociālajos projektos. Cilvēkiem patīk, ka nevajag pirkt, var mainīties, un tādējādi tiek atdzīvināts sadzīves barters.
Varbūt mudināja arī novērojumi, ka Latvijas mājokļos retāk sastopami dzīvie augi?
Tieši otrādi - augu ir daudz! Ir telpaugi, kas ātri savairojas un jādomā, ko ar jaunajiem stādiem iesākt, vai, tieši otrādi, aug lēni un cilvēkam sagribas vēl kādu augu. Interneta vidē ir dārznieku forumi, ar kuru starpniecību cilvēki norunā tikšanās utt. Jauki, ja tādas vietas ir.
Bez iespējas apmainīt savu atnesto augu pret kādu citu Mājas svētība piedāvā arī virkni citu iespēju.
Jā, piemēram, ceļojuma laikā cilvēki var atstāt savus augus mūsu «augu viesnīcā». Piedāvājam «augu SPA» - rehabilitācijas kūri sanīkušiem augiem, kā arī interjera dizaina konsultācijas. No augiem var izveidot visdažādākos brīnumus, piemēram, lampu ar orhidejām. Pie mums var iepazīties ar uzziņu literatūru par noskatīto augu. No aprīļa būs atvērta kafejnīca.
Kas apsaimnieko Mājas svētību?
Mēs esam trīs cilvēki - arhitekte, tulkotāja un sabiedriskā darbiniece. Neesam izglītotas dārznieces, tas drīzāk ir mūsu hobijs, - visu ko esam izbaudījušas uz savas ādas un tagad gribam šajās zināšanās padalīties ar citiem. Ļoti svarīgs ir konsultāciju aspekts. Šāds punkts ir kolosāla informācijas aprite, un mēs labprāt saņemam padomus arī no apmeklētājiem. Piemēram, kāds pastāstīja, ka alvejām patīk, ja tās aplej ar ūdeni, kurā vārīti rīsi. Jauki!