Tieši Krievija pirmo reizi, pateicoties Kamerona filmai, ir izvirzījusies peļņas rekordistu līderos Eiropā, aiz muguras atstājot Angliju, Franciju, Vāciju (Krievijā filma startēja vienlaikus kā visā pasaulē - 18.decembrī -, tomēr jau iepriekšējā nedēļas nogalē _Avatara_ kases ieņēmumi Krievijā sasniedza 77 miljonus dolāru, kurpretī nosauktajās valstīs tikai tuvojās 50 miljonu peļņai). Krievijā _Avatars_ no goda pjedestāla nostūmis arī iepriekšējo rekordistu Timura Bekmambetova Likteņa ironiju 2 (peļņa - 52 miljoni ASV dolāru).
Padomju mantojums
Vienlaikus ar filmas komerciālajiem panākumiem aktivizējušies Pēterburgas komunisti, kas savā paziņojumā un iesniegumā Krievijas prokuratūrai uzsvēruši: «Šis režisors uzdrīkstējies pacelt roku pret izcilo padomju rakstnieku fantastu nelaiķu brāļu Strugacku (viens no brāļiem gan ir dzīvs un vesels - N.N.), Jefremova, Buličeva, režisora Pāvela Arsenova radošo mantojumu, izmantojot apstākli, ka šie no dzīves šķīrušies mākslinieki nevarēs paši uzrakstīt sūdzību prokuratūrai. Kamerona filmu Avatars mēs uzskatām par vistīrāko laupīšanu, sociālistiskā intelektuālā īpašuma brutālu zādzību - padomju fantastikas žanra filmu un grāmatu izlaupīšanu!» KPLO sekretāre Jekaterina Perova ir pārliecināta, ka «jebkurā citā valstī šāda Kamerona darbība automātiski nonāktu kriminālnoziegumu izmeklētāju rokās. Tādēļ mēs vērsīsimies prokuratūrā, lai panāktu no Inerpola aresta ordera izsniegšanu un pasludinātu starptautiskā meklēšanā režisoru Kameronu, kurš varoņus, idejas un visu planētas Pandora dzīvi ir nozadzis padomju rakstniekiem (...). Ne tikai pirmajā Krievijas lidostā, bet ikvienā pasaules valstī, kas iekļaujas Interpolā, Kamerons ir jāapcietina. Mēs to panāksim!».
Apdraud Ķīnas kino
Pa to laiku arī Ķīnas Tautas Republikā aktivizējušies Avatara pretinieki - komunistiskās valsts oficiālā kinoizplatīšanas kompānija China Film Group Ķīnas kinoteātru tīklam nosūtījusi kategorisku prasību - no 23.janvāra pārtraukt Avatara demonstrēšanu kinoteātros, kas nav aprīkoti ar 3D sistēmu. Aprēķins ir vienkāršs - milzīgajā Ķīnā 3D kinoteātru ir nedaudz (548), bet līdz Avatara demonstrēšanas licences beigām ĶTR - 28.februārim - filmu bija paredzēts rādīt vairāk nekā 2000 valsts kinoteātros, «parastos» - divdimensiju - ieskaitot. Laikraksts Times uzskata, ka šāds Ķīnas oficiālo iestāžu lēmums ticis pieņemts divu iemeslu dēļ - Avatars būtiski samazina nacionālā kinematogrāfa peļņu (konkrēti - paralēli ar Avataru startējušā ķīniešu vēsturiskā eposa par Konfūcija dzīvi ar Čovu Juņfatu galvenajā lomā peļņu) un var raisīt «nevēlamas politiskas asociācijas» ar Ķīnā plaši izvērsto iedzīvotāju piespiedu pārvietošanas programmu, kas skar tūkstošiem cilvēku, kuri traucē valsts atbalstītajām celtniecības korporācijām apbūves darbus. Savukārt The Hollywood Reporter finanšu analītiķi paredz, ka vistuvākajā laikā Avatara globālā peļņa pārvarēs maģisko ciparu - divus miljardus - un Avatars kļūs par visu laiku ienesīgāko filmu. Atgādināšu, ka Kamerons uzvarēs pats sevi, jo viņš ir līdzšinējā rekordista - 1997.gadā tapušā un 1,842 miljardus sapelnījušā Titānika - autors.