Taču opozīcijai pietrūka balsu, lai atbrīvotā priekšsēža vietā ievēlētu Inu Jurkeviču (ievēlēta no TP), kura savulaik vadīja Laucienas pagasta padomi. Līdz ar to domes priekšsēža pienākumus pildīs vietnieks Andris Dedzis, kurš domē ievēlēts no Jaunā laika, bet tagad pārstāv Reģionu aliansi.
Par priekšsēža atbrīvošanu nobalsoja deviņi no 17 domniekiem, pret neuzticības izteikšanu bija septiņi, viens atturējās. Talsu novada domē koalīciju veidoja četri ZZS deputāti un trīs no Jaunā laika ievēlētie domnieki, taču vairākumu atbalstīja arī no citiem politiskajiem spēkiem ievēlētie politiķi. Opozīcijā bija seši deputāti, kas vēlēšanās startēja zem nu jau likvidētās Tautas partijas karoga. Tagad viņi pārstāv reģionālo partiju Talsu novada attīstībai, viņi arī ierosināja mēra demisiju.
Pēc atbrīvošanas no amata M. Krotovs pateicās domniekiem, ar kuriem kopā strādājis, un tad sacīja: «Taču dūrē savilktu roku nav iespējams paspiest, lai sasveicinātos.» Teiktais nepārprotami tika attiecināts uz TP deputātiem, kuru pārstāvis bijušais Talsu mērs Aivars Lācarus Dienai savukārt atgādināja, ka pēc pašvaldību vēlēšanām, kurās TP uzvarēja, tā piedāvājusi ZZS kopā veidot koalīciju, kurai būtu desmit balsu, bet toreiz M. Krotovs ar domubiedriem norādījis, ka nemūžam kopā ar TP nestrādāšot. Jāatgādina, ka iepriekšējās pašvaldību vēlēšanās visā Latvijā lielā cīņa notika starp reģionos ietekmīgākajiem politiskajiem spēkiem ZZS un TP. Talsi bija viens no lielajiem novadiem, kur ZZS izdevās atņemt Tautas partijai varu, taču novada vadībā nonāca cilvēki, kuri iepriekš bija vadījuši pagastus, bet viņiem nebija pieredzes pilsētas vadībā. Tiem, kuri uz M. Krotova darbību skatījās ar aizdomām, nu jau bijušais Talsu mērs savas runas beigās sacīja, ka viņš naktīs mierīgi guļot, jo viņam pie rokām ne santīms neesot pielipis un arī administratīvo resursu viņš neesot izmantojis.