Tas pats sakāms arī par vietējiem iedzīvotājiem, kuriem tūristu apkalpošana ir vienīgais iztikas avots. Vairākumam, pat ja šie cilvēki nav uzskatāmi par valsts prezidenta Hosnī Mubaraka atbalstītājiem, ir negatīvs viedoklis par demonstrantiem Kairā. Ievērojami sliktāk būtu, ja pie varas nāktu radikāli noskaņotie islāmisti no kustības Musulmaņu brālība, tad valstī mainītos viss un pamatīgi ciestu arī tūrisma bizness, uzskata daudzi.
Hurgadā tikai vienu dienu esot bijis jūtams saspīlējums, kad notikusi prezidenta atbalstītāju demonstrācija. «Nav saprotams, kāpēc ir sacelta trauksme un cilvēki tiek biedēti nebraukt uz Ēģipti. Mēs, piemēram, nekur netaisāmies doties,» Dienai stāstīja pensionāre no Latvijas Ruta Štrausa. Viņa kopā ar savu draudzeni, vēl vienu rīdzinieci Gaļinu Kozlovu iegādājušās vairākus dzīvokļus un jau trīs gadus dzīvojot Hurgadā. «Te ir brīnišķīgs klimats. Es pilnībā esmu tikusi vaļā no visām kaitēm, pat zāles vairs nav nepieciešams lietot. No rīta pamostos un eju peldēt uz jūru,» teica R. Štrausa. Komfortablajā četrstāvu mājā, no kuras līdz jūrai ir vien pārdesmit metru, jau nodzīvoti trīs gadi. Šajā laikā pilsēta esot strauji attīstījusies. «Mums ir grūti saprast tos, kas rīko nemierus. Visi jau grib dzīvot labāk, arī Latvijā, bet tāpēc jau nav jāiet demonstrācijās. Tomēr var saprast arī to, ka pēc 30 gadiem cilvēki vēlas pārmaiņas. Taču man liekas, ka dzīve visu laiku ir gājusi uz augšu.» Viena no latvietes kaimiņienēm maskaviete Marina Mangasarova stāstīja, ka pavadot Hurgadā septiņus mēnešus gadā. M. Mangasarova ieradusies šeit pirms diviem gadiem, un ne reizi viņai neesot bijis konflikts ar vietējiem iedzīvotājiem. «Ēģiptieši ir ļoti pieklājīgi un laipni. Viņi māk smaidīt un dzīvo nesteidzoties,» teica maskaviete.
«Es no rīta skrienu ārā uz pirmo treniņu, tas ir kross pa pludmales smiltīm. Bet mans tēvs un treneris katru rītu iesāk ar TV ziņām,» Dienai pastāsta populārais pludmales volejbolists Aleksandrs Samoilovs. Arī pēc viņa domām, H. Mubaraks atrodas pie varas pārlieku ilgu laiku. Iespējams, visas problēmas esot saistītas ar demogrāfisko stāvokli, iedzīvotāju pieaugums ir pārlieku liels (katru gadu iedzīvotāju skaits Ēģiptē palielinās par diviem miljoniem), un valsts nespēj radīt pietiekami daudz darbvietu.