A. Ašeradens pieļāva, ka TP cilvēkiem reģionos šis attīstības ceļš varētu nebūt pieņemams un viņi varētu izdarīt spiedienu. «Tad Tautas partijai paliek divas alternatīvas - Zaļo un Zemnieku savienība vai _Vienotība_,» atzina A. Ašeradens, vēl neatklādams, kāda varētu būt _Vienotības_ reakcija. LPP/LC līderis Ainārs Šlesers domē izveidotajā blokā neredz apdraudējumu TP un LPP/LC attiecībām apvienībā _Par labu Latviju!_ un aicina nošķirt partiju sadarbību pašvaldībās no to attiecībām parlamentā. Viņš gan atzina, ka TP ir vairāk nacionāla partija, bet LPP/LC vērsta uz sabiedrības konsolidāciju.
«LPP/LC ir spērusi pirmo soli, un tagad ir skaidrs, ka LPP/LC iet savu ceļu un mēs neveidosim vienu partiju, bet tas neietekmēs mūsu frakcijas darbu Saeimā,» Dienai atzina TP valdes loceklis Māris Kučinskis, nevēloties komentēt kolēģes teikto. Intervijā K. Lībane-Šķēle pieļāvusi, ka PLL varētu izveidoties labas attiecības ar Vienotību, kura ar neveiklu rīcību valdības veidošanas laikā ir sarežģījusi attiecības ar vairākiem potenciālajiem sabiedrotajiem, kā VL-TB/LNNK un SC. Premjera Valda Dombrovska iespējas politiskā atbalsta meklējumos neesot tik lielas, un ar PLL šīs attiecības V. Dombrovskim varētu izveidoties labas, pieļāvusi K. Lībane-Šķēle. Viņa arī uzskata, ka PLL nav vajadzības uzbrukt valdībai, kura tikšot kritizēta tikai tad, ja pati tam došot iemeslu.
Intervijā sacītais ir kontrastā ar abu politisko spēku attiecībām pagātnē, sākot ar bijušā reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministra Edgara Zalāna (TP) asajiem uzbrukumiem premjeram V. Dombrovskim savulaik valdībā un beidzot ar TP aiziešanu no šīs valdības. Vienotības frakcijas vadītājs Dzintars Zaķis nav aizmirsis TP attieksmi pret Jauno laiku iepriekšējā Saeimā, kur solītais konstruktīvais atbalsts valdībai piedzīvots retu reizi. Viņaprāt, Tautas partijai vispirms vajadzētu nokārtot saistības par priekšvēlēšanu aģitācijas pārkāpumiem, kas tika konstatēti 9. Saeimas kampaņā. «To nokārtošana varētu pielikt treknu punktu Tautas partijai,» teica Dz. Zaķis, kura teiktais neliecināja par gatavību noticēt TP labajai gribai.
Sazinoties ar TP pārstāvjiem reģionos, varēja nojaust, ka ar situāciju, kādā partija nonākusi pēc vēlēšanām, viņi nav apmierināti, bet uzskata, ka ir jānogaida, lai saprastu, pa kādu ceļu partijai iet, kā atzina Nikolajs Stepanovs no Gulbenes. Rēzeknes novada priekšsēdis Monvīds Švarcs (TP) neseno valdības veidošanas laikā gūto iespaidu ietekmē secinājis, ka lielajās partijās ambīcijas reizēm spēlējot lielāku lomu nekā valsts intereses, un viņam neesot ilūziju, ka valstī ir kāda partija, kurā dominētu ideoloģija, nevis ambīcijas. M. Švarcs domā, ka būs jāveido vēl kāda reģionālā partija ar līderiem, kuriem ir sabiedrības uzticība.