Uz viņa iecelšanu iespaidu varētu atstāt attiecības koalīcijā, kurā martā, kad Saeima varētu balsot par ģenerālprokuroru, prognozē to saasināšanos. J.Maizīša izredzes var mazināt arī atsevišķu partiju līderu saistība ar skaļākajām lietām, piemēram, Lemberga stipendiātu lietu. Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) premjera kandidāts ir smagos noziegumos apsūdzētais Ventspils mērs Aivars Lembergs. Saskaņas centra frakcijas vadītājs Jānis Urbanovičs nespējot iedomāties labāku šī amata kandidātu par J.Maizīti, bet viņš neesot balta lapa, tāpēc - ja J.Maizīti izvirzīs, SC frakcijai, kurā ne visi atbalstot ģenerālprokuroru, būšot arī daudz jautājumu, piemēram, par Parex bankas pārņemšanu un to, «kas būtu darāms, lai mitētos valsts nozagšana».
Neērts un nepaklausīgs
J.Maizīša mugurkauls, desmit gadu stūrējot prokuratūras kuģi, izrādījies nesalaužams. Uz tiesas apsūdzēto sola sēž gan A.Lembergs, kurš, kā liecina prokuratūras savāktie materiāli, partiju kases, iespējams, gadiem ilgi papildinājis ar dolāru tūkstošiem, gan Tautas partijas (TP) priekšsēža Andra Šķēles finansists un citi izpalīgi, kuru īstenotajās shēmās ārzonu kontos būtu aizplūduši televīzijas apraides digitalizēšanas miljoni. Turklāt abās lietās izmeklēšana turpinās. Paklausīgs ģenerālprokurors būtu rīkojies, un šīm lietām, kuras abi oligarhi mērķtiecīgi dēvējuši par politisko pasūtījumu, visticamāk, jau sen būtu pienācis gals. Pietiktu ar ģenerālprokurora rīkojumu, lai nevēlamām lietām būtu cita virzība. Pašlaik prokuratūras darbakārtībā ir arī varas politiķiem neērtā Parex pārņemšanas lieta, pārspīlēti dārgo Dienvidu tilta izmaksu lieta, kuru izmeklēšana vēl tikai uzņems apgriezienus. Tādēļ var teikt, ka būtu cilvēki, kuri ar prieku redzētu J.Maizīti aizejam.
Uzticas sabiedrība
J.Maizītim ir sabiedrības uzticība, un tas, pēc Jaunā laika līderes Solvitas Āboltiņas domām, ir būtiski, lai dotu iespēju viņam šo darbu turpināt, tas esot svarīgi arī iesākto lietu dēļ. Ļabs iespaids par J.Maizīša darbību bija arī TP frakcijas vadītājai un Juridiskās komisijas priekšsēdētājai Vinetai Muižniecei. Izsakot personīgo viedokli, viņa minēja, ka ģenerālprokurors prokuratūrā ir veicinājis paaudžu maiņu, daudz uzmanības veltījis likumu pilnveidošanai un pieredzes ziņā viņam neesot konkurentu. Tikai ZZS frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis par kandidātu nevēlējās izteikties - kad AT priekšsēdis būšot teicis savu vārdu, tad arī ZZS lemšot. Jau iepriekš vairāki politiķi bija atzinuši, ka sabiedrības uzticība J.Maizītim ir viņa priekšrocība un tās dēļ būtu politiski riskanti balsot pret, tāpēc varētu būt mēģinājumi ietekmēt viņa izvirzīšanu. AT priekšsēdis vēl neatklāj, kā rīkosies. Ģenerālprokuroru ieceļ Saeima aizklātā balsojumā, kas var būt arī elektronisks, ar absolūto balsu vairākumu. 2005.gada martā - divus mēnešus pirms viņa pirmā pilnvaru termiņa beigām - par J.Maizīti nobalsoja 74 deputāti, pret bija 17.