Kā par šā projekta centrālo tēlu ir kļuvis tieši Vectēvs?
Studiju gados ar kolēģi Andri Kalnozolu veidojām izrādi ar bērnu blēņu pasaku motīviem, un tur Vectēva lelle bija viena no galvenajām. Izrādei bija īss mūžs, kaut tā bija laba. Pēc tam sākās Umka.lv. Mēģinājām nopelnīt naudu haltūriņās dažādos pasākumos. Priekšnesumiņus jau akadēmijas laikā bijām sataisījuši, taču mums vajadzēja konferansjē. Tā Vectēvs atkal nonāca uz skatuves.
Vai personāža vecumam šovā ir nozīme?
Vectēva tipāžs ir saistošs ar to, ka tas ir simbols dzīves pieredzei. Ja viņa vietā būtu, piemēram, mikimauss, tas viss būtu pilnīgi savādāk. Kaut gan lellei kā tādai ir kādi septiņi vai astoņi gadi.
Kādus šāgada notikumus Vectēvs ir fiksējis un klāstīs skatītājiem?
Viņš ir bijis diezgan čakls, daudz skatās televīziju. Viena no aktualitātēm ir viss ar Ziemassvētkiem saistītais ārprāts. Mums jau jautāja, vai izrādē nebūšot kaut kas ar banku un tamlīdzīgām lietām saistīts. Vectēva vakaru spēlēsim jau trešo reizi, šajā galā vakarā Vectēva padarīšanai gribam pielikt punktu vai vismaz treknu komatu. Pēc visām pasaules skraidīšanām Umka.lv kolektīvs gribētu darīt kaut ko atšķirīgāku.
Kā jūs komentētu skatītāju atsaucību? Decembra izrāžu biļetes ir pilnībā izpirktas.
Grūti pateikt...Mums līdzekļu lielām reklāmām nepietiek. Vārds pa vārdam sociālajos tīklos, un šī lieta cilvēkiem ir kļuvusi pazīstamāka. Otrs - šādam pasākumam nav īsti konkurences. Protams, mūsu humors var nepatikt un likties par skarbu, jo mēģinām jokot, absolūti neuztraucoties par robežām.
Kāds šis gads bijis pašiem Umka.lv dalībniekiem?
Beidzot ir skaidrība par to, kā, kas un kur notiks. Esam izvākušies no Spīķeriem un raduši mājas ārpus Rīgas mežā, nama bēniņos. Esam dabūjuši līdzekļus no VKKF (Valsts kultūrkapitāla fonds - red.). No radošā viedokļa - gads ir bijis ar treknu plus zīmi. Redzēs, ko nesīs Pūķa gads.