Mācību spēku, pētnieku un citu darbinieku sasniegumi noteiks viņu atalgojumu. I. Brikše studijās sola ieviest metodes, kas sekmēs kritisko domāšanu un inovatīvu pieeju meklējumus. Atbilstoši tām veicināšot pasniedzēju kapacitāti. Savukārt LU infrastruktūra tiks attīstīta ar mērķi sekmēt studiju un pētniecības izaugsmi.
Lai universitātē īstenotu daudzveidību, izglītības iespējas cilvēkiem sniegšot dažādā veidā visa mūža garumā. Studiju programmām būs jānodrošina, ka tajās iegūtās zināšanas, prasmes un kompetences ļaus pielāgoties darba tirgus prasībām un mainībai. Latvijas attīstības vārdā tikšot atbalstīti inovatīvi pētnieciski un praktiski projekti, kas veicinās radošumu un idejas. LU resursi tiks izmantoti, «lai sinerģijas rezultātā radītu jaunas pievienotās vērtības studijās, pētniecībā un Latvijas attīstības veicināšanā».
Viens no I. Brikšes mērķiem ir arī atvērtības veicināšana. Universitātē viņa to skaidro kā starptautisku vidi, kurā sadarbojas dažādu valstu mācību spēki, pētnieki un studenti. Tāpat strādāšot pie stipras LU studentu kopienas izveides, kā atbalstīt universitātes attīstību. Sadarbība ar sociālajiem partneriem, tautsaimniecības un ārvalstu akadēmiskajiem ekspertiem būšot regulāra un saistīta ar konkrētiem attīstības uzdevumiem. Rīgas ietvaros universitāti iecerēts veidot kā intelektuālās un kultūras dzīves centru.
Klāstot universitātes atbildības izpausmes, rektores amata kandidāte min Latvijas izglītības un pētniecības telpas policentrisku attīstību. Studijām un pētniecībai esot jāiet kopsolī ar Latvijas tautsaimniecības vajadzībām un ilgtspējas scenārijiem. Viņa norāda, ka Letonikas pētniecības projektiem ir jābūt starptautiskai dimensijai un praktiskam pielietojumam. Attīstības mērķu noteikšanā piedalīšoties arī fakultātes un aģentūras, kas vienlaikus uzņemsies atbildību par sasniedzamajiem rezultātiem.