J. Ādamsons meklēja taisnību Latvijas tiesās un pēc tam vērsās Eiropas Cilvēktiesību tiesā, kuras spriedums bija viņam labvēlīgs - Latvijas valstij no nodokļu maksātāju līdzekļiem nācās J. Ādamsonam samaksāt 10 000 eiro. «Es neesmu atriebīgs, bet uzskatu - kādam par to, ka nelikumīgi liedza man kandidēt vēlēšanās, bija jāatbild,» Dienai sacīja J. Ādamsons, pēc kura domām, A. Cimdars nav politiski neitrāls un ir darbojies valdošo spēku interesēs.
Par A. Cimdaru Saeimas sēdē nobalsoja 77 deputāti, pret bija viens, bet atturējās vēl trīs SC politiķi. Par Aleksandra Maļceva (izvirza SC) ievēlēšanu balsoja 84 deputāti, atturējās divi, par Ritvaru Eglāju (VL-TB/LNNK) - 86, nevienam nebalsojot pret un neatturoties, par Dzintru Kusiņu (ZZS) - 82, bet divi atturējās.
No ZRP aizgājušās neatkarīgo deputātu grupas nominēto Loretu Skabursku atbalstīja 80 deputāti, bet trīs atturējās. Par Ievu Gruziņu (ZRP) balsoja 85, atturējās - viens, par Kārli Kamradzi (Vienotība) - 87, par Latvijas Pašvaldību savienības pārstāvi Sniedzi Sproģi - 85 deputāti.
Ingmārs Čaklais atbalstīja tikai R. Eglāju un savu partijas biedru K. Kamradzi, bet pārējos balsojumos atturējās vai nebalsoja. Viņš Dienai skaidroja, ka atbalstījis tikai tos pretendentus, kurus pazīst un par kuru profesionalitāti ir pārliecināts. Valdis Zatlers (ZRP) atturējās balsojumos par L. Skabursku un ZZS pārstāvi Dz. Kusiņu.