«Kara gadījumā mēs nevēlamies, lai ciestu Dienvidkorejā dzīvojošie ārzemnieki,» Phenjanas brīdinājumu, kurā tā aicināja it visas ārvalstu organizācijas, kompānijas un tūristus izstrādāt evakuācijas plānus, citēja Reuters. Ziemeļkoreja jau pagājušajā nedēļā brīdināja, ka kara gadījumā nespēs nodrošināt valstī strādājošo ārvalstu diplomātu drošību.
Ziemeļkoreja pēdējās nedēļās tikai pastiprinājusi Dienvidkorejai, Japānai un ASV adresēto draudu virkni. Dienvidkorejā bāzētās ārvalstu kompānijas otrdien turpināja darbu, kā ierasts, un vēstniecības mierināja pilsoņus, ka jaunākais Phenjanas paziņojums nerada pastiprinātas briesmas, taču reģionā bija manāms situācijas saasinājums.
Japāna Tokijā izvietojusi pretgaisa aizsardzības raķetes Patriot, turklāt nedēļas nogalē Japāņu jūrā jau nosūtījusi kara kuģus, kam dota pavēle notriekt jebkuru raķeti, kas nāktu no Ziemeļkorejas. «Valdība dara visu, ko var, lai aizsargātu savu cilvēku dzīvību un garantētu drošību,» Japānas premjerministru Sindzo Abi citēja BBC, piebilstot, ka šī nav pirmā reize, kad Tokija šādi reaģē uz Phenjanas draudiem.
Situācijas nopietnību Korejas pussalā otrdien iezīmēja tas, ka darbā neieradās vairāk nekā 50 tūkstoši ziemeļkorejiešu, kuri strādā Kesonas industriālajā parkā. Rūpnieciskā zona, kas atrodas Ziemeļkorejas teritorijā netālu no Dienvidkorejas, ir viens no retajiem abu Koreju kopējiem projektiem, un analītiķi prognozēja, ka Phenjana nepārtrauks darbu Kesonā, kas nabadzīgajai Ziemeļkorejai nodrošina ienākumus.
Lai gan Ziemeļkoreja brīdinājusi, ka briest kodolkarš, analītiķi ir skeptiski, ka Phenjana varētu uzsākt karadarbību. Tomēr eksperti nenoliedz, ka varētu izcelties kāds incidents, kas izsauktu plašu un neprognozējamu konflikta eskalāciju.
Krievijas prezidents Vladimirs Putins, aicinot uz mieru Korejas pussalā, brīdinājis, ka konflikta eskalācija varētu novest pie vēl lielākas kodolkatastrofas, nekā piedzīvota pēc 1986. gada sprādziena Černobiļas atomelektrostacijā. «Mēs esam satraukti par eskalāciju Korejas pussalā, jo esam kaimiņi, turklāt, nedod Dievs, ja tur kaut kas notiktu, Černobiļa salīdzinājumā šķistu tikai bērnu pasaciņa,» V. Putinu citēja ziņu aģentūra RIA Novosti.
Saasinājums Korejas pussalā pieauga pēc tam, kad pagājušajā mēnesī ANO piemēroja jaunas sankcijas Ziemeļkorejai, kas 12. februārī veica trešo kodolizmēģinājumu.