Galvenais mērķis ir sekmēt Lībijas politisko un ekonomisko atjaunošanos. Pasaules līderi grib novērst pagātnes kļūdas, neļaujot Lībijā atkārtoties haosam, kas sekoja Irākā pēc līdera Sadama Huseina gāšanas. Sagaidāms, ka vadošo palīga lomu uzņemsies ANO. «Mēs lūkojamies politiskas misijas virzienā, kas atbalstītu politiskā procesa virzību,» ANO pārstāvju teikto citējis CNN.
Viens no svarīgākajiem punktiem NPP šķiet ap 170 miljardu vērto Lībijas aktīvu atsaldēšana, kuriem piekļuve liegta pret autoritatīvo Lībijas režīmu noteiktajās sankcijās. Līdz šim ar ANO atbalstu dumpiniekiem sniegta daļēja pieeja Francijā, ASV un Lielbritānijā meklējamajiem aktīviem (katrā valstī atbloķēti 1,5 miljardi). Eiropas Savienība (ES) jau atcēlusi noteiktās sankcijas 28 Lībijas uzņēmumiem, arī naftas kompānijām un ostām, lai sekmētu ekonomiku.
Konferences datums nav izvēlēts nejauši, jo bēguļojošais Lībijas vadonis Muammars Kadāfi nāca pie varas 1. septembrī pirms 42 gadiem, ziņo raidsabiedrība BBC.
Pirms sanāksmes NPP kā valsti pārvaldošo institūciju atzina arī Krievija, atstājot Ķīnu par vienīgo ANO Drošības padomes pastāvīgo dalībvalsti, kas ieturējusi noraidošu pozīciju. Krievijas prezidents Dmitrijs Medvedevs agrāk uzsvēris, ka Maskava atzīs pārejas padomi tad, ja būs pārliecināta, ka nemiernieki spēs vienot Lībiju.
Turpretim M. Kadāfi negrasās padoties. Izskan ziņas, ka bēguļojošais līderis slēpjas kādā Lībijas tuksneša pilsētā. «Mēs nepadosimies. Mēs neesam sievietes. Mēs turpināsim cīnīties,» M. Kadāfi ziņojumu pārraidīja Al Arabiya.