_Kāzu aģentūras_ direktore Dace Miezīte gan atzīst, ka tilti īsi nedrīkst būt, jo svarīgi - cik soļus jaunais vīrs noies, sievu nesot, tik gadus kopā pāris nodzīvos, tāpēc bieži izvēlas vienu, bet garu tiltu, piemēram, Gaujas tiltu Siguldā. «Septiņi tilti arī aizņem daudz laika, tāpēc pāri parasti aprobežojas ar vienu līdz trim tiltiem, jo viesus ilgāk par trim stundām vienus nevajag atstāt,» piebilst Dace.
Nes pār pagalmu
Nereti jaunais vīrs nemaz nezina, pār kuriem tiltiem sieva būs jānes, tāpēc nekādi iepriekšēji treniņi nesanāk. Dace Miezīte gan smejas, ka viņas vīrs esot trenējies, pirms kāzām nesot viņu pa pagalmu: «Bet pārnest pārnesīs pat visapaļāko sievu, par to nevajag uztraukties. Kāzu aģentūra darbojas septiņus gadus, un šo gadu laikā nevienu klupienu vai kritienu neesmu pieredzējusi. Ļoti bieži gan nākas saskarties ar meiteņu uztraukumiem, ka viņas jau nu vīri nemaz nevarēs pār tiltu pārnest. Reizēm viņas iepriekš nemaz neesmu redzējusi un beigās izrādās, ka uztraucas maza tieviņa meitene, ko puisis bez problēmām pār tiltu arī pārnes.» Meklējot šim rakstam vīrus, kas sievu nesuši pāri septiņiem tiltiem, saņēmu vēstuli no slaidas meitenes, kurā teikts: «Man būtu interesanti uzzināt, kā vispār būtu pareizi jāceļ līgava, lai nesavainotos, lai būtu vieglāk pacelt. Mans draugs katrā ziņā mani nevar panest - kaut arī sevi pa resnuli neuzskatu.» Izrādās, ka meitenēm nevis nedēļu jābadojas vai kā citādi jāsamazina svars, bet jāizvēlas pareiza kleita. To saka gan Pēteris Miezītis, kurš tilta pusceļā bijis gandrīz beigts, jo sievu bijis grūti satvert un kleita slīdējusi no rokām ārā ar visu meiteni, gan Artis Ūdris, kurš pirms desmit gadiem precējies un sievu nesis pāri visiem septiņiem tiltiem. Artis stāsta, ka toreiz dzīvojis un strādājis celtniecībā ASV, tāpēc ar fizisko sagatavotību viss bija kārtībā, bet nesis ar sarkanu pietvīkušu seju un bijis gatavs nosist vedēju, kas izvēlējies īpaši garus tiltus. «Vistrakākais, ka kleita slīd ārā no rokām. Ja vēl kleitas augšdaļa būtu izšūta, tā neslīdētu, bet, ja slīd gan augšdaļa, gan svārku daļa, tad ir ļoti grūti, es ik pa brīdim tik pametu sievu augšā uz rokām un nesu tālāk, bet vedējmāte rāva kleitu ārā, jo man pāris reižu gadījās arī uz tās uzkāpt. Varu ieteikt jaunajiem vīriem, ka roka ir jāliek nevis zem kleitas, kas slīd, bet kleitā un jātur sieva zem dibena, tad panest ir vieglāk.» Lai cik grūti nebūtu, tradīcija esot ļoti populāra. Dace Miezīte saka, ka nešanu pāri tiltam izvēlas pat tie pāri, kas negrib neko tradicionālu.
Pičpaunā vai uz rokām
Sievas nešana uz rokām ir gan romantiska, gan skaisti izskatās kāzu fotogrāfijās. Pēteris saka, ka bicepsus gan mazliet būtu derējis patrenēt, bet pārnest pārnesis godam. «Arī ļoti apaļas sievas nes uz rokām, jo tas brīdis jaunajam pārim ir ļoti tuvs, tikai tādos gadījumos gan neizvēlas Vanšu tiltu, bet ko mazāk ekstrēmu,» stāsta Dace. Artis Ūdris vēl piebilst, ka, par spīti visām grūtībām, sievai Agnesei tā sajūta, ka viņu nes uz rokām pār tiltu, ir ļoti īpaša. «Man likās, kaut tas tilts ātrāk beigtos, taču sievai gribējās, lai tas nebeigtos nekad.»