Sava tēva ievērojamā pianista Sergeja Osokina audzēknis Andrejs Osokins koncentrējas uz darāmo un nezīmējas smalko aprindu slejās. Toties viņš ir no tiem, kuri spēj saredzēt, izjust un atklāt klausītājiem mūzikas patiesību. Pērn viņš ieguva pirmo vietu Jāzepa Vītola Starptautiskajā pianistu konkursā un jau ir pelnīti sumināts ar Lielo mūzikas balvu (2008), kā arī ar Swedbank un Mūzikas akadēmijas gada balvu. Uzvarām Birmingemas konkursā (2004) un Londonas Bēthovena konkursā (2008) viņš šopavasar piepulcējis sīvā cīņā iegūto 3.vietu prestižajā Londonas pianistu konkursā, kura finālā panākumus guva, atskaņojot tieši Lista Pirmo klavierkoncertu. «Lists man tuvs temperamenta, spilgtās emocionalitātes un domas romantiskā dziļuma dēļ, kas man atgādina F.Dostojevska romānos atklāto cilvēka cīņu ar paša dabisko ļaunumu,» saka pianists, kurš šā opusa lasījumā kinematogrāfiski spilgti un tieši atklāj, kā pat visnežēlīgākā ļaunuma uzbrukumos nosargāt sapni.
XX gadsimta pirmās puses ungāru komponists, fanātisks savas tautas folkloras vācējs un pētnieks Bēla Bartoks, kuru programmā pārstāv Koncerts orķestrim, parādīja jaunajai pasaulei, cik svaigi un aizraujoši tautas mūzikas intonācijas iespējams integrēt mūsdienu mākslas valodā. To jūt arī Koncertā orķestrim.
Savukārt mūsu laikabiedrs japāņu kibernētiķis, skaņu tehnologs Takasi Josimacu opusā Kiberputns izstāsta savdabīgu saksofonspēles vēsturi, kurā XX gadsimta pirmās puses atskaņas no franču mūzikas mijas ar džezu diapazonā no Henrija Mansīni līdz Džonam Koltreinam. Rezultāts ir elpu aizraujošs stāsts par putnu, kas lido caur kibertelpu. Šā lidojuma «pilots» būs saksofonists Oskars Petrauskis, kurš uzvarējis konkursos Latvijā, Igaunijā, Vācijā, Itālijā, Slovēnijā, saņēmis slavenās pūšaminstrumentu firmas Henri Selmer Paris ierosināto Tremplin jeunes programmas stipendiju un izcīnījis pirmo vietu starptautiskajā konkursā Yamaha SaxContest 2007 (Vācija). Oskars bieži sadarbojas ar brāli pianistu Raimondu Petrauski. Arī Kiberputnā viņi būs kopā.