Līdzīgās domās ir arī miega ārste Ija Cimdiņa. Viņa stāsta - pētījumi visā pasaulē liecina, ka sievietes guļ mazāk nekā vīrieši, turklāt daudz mazāk nekā rekomendētās astoņas stundas. Viņasprāt, tas tāpēc, ka sievietēm ir lielāka darba slodze - viņas vienlaikus rūpējas par vairākām lietām, piemēram, strādā algotu darbu, rūpējas par māju un bērniem, bet vīrieši par lietām domā pēc secības principa. Līdz ar to sievietēm vajag vairāk miega, lai atslābinātos, saka miega ārste. Galvenā problēma ir tā, ka sieviešu miegs nav tik dziļš kā vīriešiem, tādēļ viņas bieži mostas, bet veiksmīgu dienu nodrošina labs miegs, saka I.Cimdiņa. Arī bezmiegs sievietēm konstatēts biežāk, pat trīs reizes vairāk nekā vīriešiem, stāsta miega ārste.
Vai labi jūtamies?
Sievietes miega kvalitāti iespaido vecums, hormonālās izmaiņas, darba un nervu slodze. Piemēram, virspusējāks miegs ir sievietēm mātēm, kuras naktī nespēj atslēgties no rūpēm par mazuli. Savukārt britu pētījumi liecina, ka sievietes miegu ietekmē arī blakus guļošais partneris, kurš krāc vai naktī bieži grozās un ir nemierīgs.
I.Cimdiņa norāda, ka sievietēm nav pats svarīgākais gulēt astoņas stundas un 20 minūtes, bet gulēt ilgāk. Ja nākamajā dienā ir nogurums, miegainība, aizkaitināmība, tolerances trūkums, tātad guļam par maz, stāsta ārste. Pētījumi rāda, ka pat septiņu stundu miegs, ko daudzi uzskata par normu, spēj ietekmēt cilvēka labsajūtu nākamajā dienā - var zust koncentrēšanās darbā. Optimistiem un pozitīvi noskaņotajiem nevajadzētu uztraukties, ka gulēts par daudz. Par daudz guļ tikai depresijas māktie.