Kā vienu no pirmajiem pasākumiem elektrības taupīšanā saimniecēm, kuras lieto elektrisko plīti, var ieteikt nomainīt metāla katlu vākus pret stikla - cilājot vāku, lai apskatītos, kā vārās zupa, samazinās vārīšanās temperatūra katlā un ilgāk jālieto elektrība, bet caur stikla vāku vārīšanās process ir pārskatāms.
Ja mājsaimniecībā ir elektriskā plīts, jāizmanto tas plīts riņķis, kas atbilst pannas vai katliņa diametram. Ja plīts riņķis ir lielāks, tad 5-10% enerģijas «aiziet gaisā».
Ja iespējams, ledusskapim nav jāatrodas blakus plītij vai radiatoriem, jo agregāts pastiprina saldēšanai iztērētās enerģijas daudzumu.
Ieteikums biežāk mazgāt logus var šķist nevietā, bet zināms, ka netīri logi nelaiž cauri līdz pat 20% gaismas. Būtiska ir arī logu siltumizolācija - tā dod par 40% lielāku siltuma aizturi. Elektriķis iesaka uzstādīt gaismas spilgtuma regulatorus, pateicoties tiem, ir iespējams noregulēt vēlamo gaismas spožumu. «Istabas pastāvīgam apgaismojumam nav nepieciešama lustra ar sešām lampiņām, praktiskāk ir izmantot stāvlampu vai sienas gaismekli.»
No lustras, kuras gaismas plūsma vērsta uz leju, iegūst 1,5 reizes lielāku apgaismojumu nekā no lustras, kuras kupoli vērsti uz augšu. Protams, izejot no istabas, jāatceras izslēgt spuldzes. Virtuvē vēlams sadalīt apgaismojumu sekcijās ar atsevišķiem slēdžiem, lai var regulēt elektriskās gaismas patēriņu atkarībā no nepieciešamības.
Lai arī var šķist, ka ekonomiskās spuldzes maksā dārgi, ilgtermiņā tās atmaksājas. Telpās, kurās neuzturas ilgi, kurās patiesībā nemaz nav nepieciešams spilgts apgaismojums, - tualetē, nelielā priekšnamā - ieteicams lietot mazāk jaudīgas spuldzītes.
Iegādājoties elektropreces, uzmanība jāpievērš enerģijas taupīšanas klasei: labāka ir A klase, bet neekonomiskākā - G. Viens no ieteicamajiem maināmajiem paradumiem būtu ieradums uz nakti atvienot televizoru un elektroierīces, kam ir gaidīšanas režīms. Pēc telefona uzlādēšanas ir paradums no rozetes neizņemt lādētāja ierīci. Taču pat bez telefona tā turpina izmantot enerģiju.
Nemanāms elektrības patērētājs ir dators, tāpēc elektriķis iesaka izmantot datora enerģijas taupīšanas režīmu. Visdrošākais ir uzstādīt parametrus, kuru rezultātā monitors pēc laika dīkstāves (4-5 minūtes) izslēdzas, bloks pārslēdzas snaudošajā režīmā, ieekonomējot līdz pat 50% elektroenerģijas.
Augstu energoefektivitāti var sasniegt, ja mājoklis ir pareizi siltināts un ir pārdomāti izveidota efektīva ventilācijas sistēma.