Ziņojumā, kas publicēts Stambulā SVF un Pasaules Bankas sanāksmes priekšvakarā, teikts, ka ir pamats runāt par uzlabošanās pazīmēm - banku bilancēm par labu nākusi mērķtiecīgā kapitāla audzēšana, tās atsākušas pelnīt, sistēmiskie riski mazinājušies, un pieaug pārliecība, ka globālajā ekonomikā ļaunākais ir aiz muguras. Banku zaudējumu prognozes, salīdzinot ar aprīļa aplēsēm, SVF samazinājis par 600 miljardiem. Taču joprojām saglabājas nopietnas bažas, ka augošā bezdarba dēļ gaidāms slikto kredītu pieaugums un banku peļņa nespēs līdzsvarot zaudējumus.
«Uzlabošanās ir apsveicama, taču nopietni pārbaudījumi vēl ir priekšā, īpaši - banku sektorā,» intervijā fonda mājaslapā skaidro SVF Monetārās un kapitāla tirgus nodaļas vadītājs Hosē Vinjalss. Viņš norāda, ka, atgriežoties peļņas zonā, bankām rodas vilinājums atsākt maksāt dividendes. H.Vinjalss iesaka tam neļauties: «Kapitāla konservācija patlaban ir ļoti svarīga.» Lai gan valsts atbalsts ļāvis stabilizēt bankas, tām joprojām nepietiek kapitāla, lai finansētu ekonomikas atkopšanos. «Bankām jāuzlabo kapitāls - gan kvantitātes, gan kvalitātes ziņā,» viņš piebilda.
SVF brīdina, ka labās ziņas rada jaunu risku - pašapmierinātību, kuras dēļ «banku sistēmas problēmas var palikt neatrisinātas un ārkārtīgi svarīgās regulējuma reformas var tikt atliktas vai atšķaidītas».
SVF iesaka valdībām neatkāpties no apņēmības reformēt regulējumu - tas novērstu sistēmisku risku uzkrāšanos, stiprinātu uzticību un pavērtu ceļu ilgtspējīgam ekonomikas pieaugumam.