«Līdz šim tā arī nav ticis definēts, kāds būs elektrības tirgus un likumdošana pēc pilnīgas tirgus atvēršanas - kas tiks prasīts no tirgotājiem un kādas būs tirgotāju iespējas,» Dienai norāda SIA Enefit valdes priekšsēdētājs Jānis Bethers, kurš ir pārliecināts - tirgū jābūt izvēles brīvībai gan piedāvāto produktu, gan arī klientu apkalpošanas veidu ziņā. J. Bethers uzskata, ka elektrības tirgus atvēršana patērētājiem ir sarežģītāka nekā eiro ieviešana, un tāpēc atlikušais laiks būs visai saspringts - mazāk nekā četros mēnešos jāpieņem jauna tirgus likumdošana, jāparedz laiks tirgotājiem sagatavoties izmaiņām un pielāgot piedāvājumus, jāinformē iedzīvotāji, turklāt gandrīz vienlaicīgi Latvija ieviesīs arī eiro.
Arī AS Latvenergo komunikāciju direktors Andris Siksnis piekrīt, ka patērētāju informēšanai pieejamais laiks būs īss, bet, pēc viņa domām, iemesla satraukumam nav un elektrības tirgus atvēršana tomēr būs vienkāršāka nekā eiro ieviešana. Patērētājam tirgus atvēršanas posmā galvenais būs labākās cenas izvēle, un to būs iespējams nodrošināt ar vienotu, tirgotāja sagatavotu rēķinu, kurā norādītas visas klienta izmaksas - tostarp arī par sadales sistēmas pakalpojumiem un elektrības obligāto iepirkuma komponenti, uzsver A. Siksnis. Pēc viņa teiktā, Latvijā atšķirībā no Igaunijas nosacījums par vienoto rēķinu ir plānots, tāpēc Latvijas patērētājiem tirgus atvēršana būs vienkāršāka.
Savukārt elektrosadales uzņēmums Sadales tīkls jau veicis visus sagatavošanās darbus, lai nodrošinātu citu tirgotāju darbības iespējas pēc tirgus atvēršanas, norāda uzņēmuma pārstāve Ilze Rubene. Galvenie Sadales tīkla veicamie darbi tirgus atvēršanai bija saistīti ar datu apmaiņas sistēmas attīstīšanu, kas dos tirgotājiem iespēju apmainīties ar klientu ar informāciju un vienkāršos tirgotāja maiņas procesu patērētājiem, kā arī līgumu noslēgšana ar Latvijas tirgū strādājošajiem tirgotājiem.