«Ievietoju sludinājumu ar detalizētu auto aprakstu ss.lv,» Dienai raksta Kārlis. Pēc pāris dienām puisi e-pastā uzrunājis kāds angliski runājošs cilvēks. Pēc triju dienu ilgas intensīvas sarakstes potenciālais pircējs paziņojis, ka gribot auto pirkt, bet šobrīd esot jūrā. Lai būtu drošs, piedāvāja PayPal maksāšanas sistēmu. «Zinu, ka daudzi pērk un pārdod caur PayPal, piekritu. Saņēmu paziņojumu, ka uz manu kontu pārskaitīta nauda. Pārskaitītā summa gan bija par 500 eiro lielāka, nekā vienojāmies. Starpība esot domāta starpniekam, kurš auto savāks pēc pirkuma noformēšanas,» stāsta Kārlis. Tālāk sekoja visas šīs shēmas sāls: tā kā pircējs jūrā, viņam neesot iespējas aiziet līdz Western Union punktam, lai pārskaitītu starpniecības summu. Un, tā kā viņš pārskaitījis lielāku summu it kā uz Kārļa PayPal kontu, pircējs lūdza, lai Kārlis aiziet un pārskaita šos 500 eiro caur Western Union uz šī starpnieka kontu.
Kad Kārlis nav atbildējis, potenciālais pircējs sācis viņam zvanīt un pārliecināt, ka naudu aizskaitījis, kāpēc Kārlis cenšoties viņu piekrāpt? Kārlis pat saņēma e-pastu it kā no PayPal ar paziņojumu, ka ieskaitīta nauda, tikai vajag apstiprinājumu Western Union bankas uzdevuma formā. Tā kā Kārlim interneta vide nav sveša, sācis rūpīgāk pētīt e-pastā saņemtos paziņojumus un sapratis, ka tie ir viltoti, sūtīti no mistiska e-pasta servera ar PayPal nosaukumu. «Tad arī sapratu, ka tā ir krāpniecība, un kārtējā telefonsarunā aizsūtīju nepieklājīgā veidā šo cilvēku trīs kontinentus tālāk,» atklāti saka Kārlis. Vēlāk viņš uzzinājis, ka dažu draugu radi iekrituši ar šādiem pircējiem un pazaudējuši naudu.
Sludinājumu portāla zip.lv pārstāvis Jānis Palkavnieks atklāj: «Ik dienas tiek dzēsti vairāki noteikumiem neatbilstoši, aizdomīgi sludinājumi. Dažkārt portālā tiek ievietoti sludinājumi no krāpnieku grupām, kuras bāzējas Āfrikas un Āzijas valstīs. Viņi parasti ieliek sludinājumus, kas tulkoti ar google translate, un piedāvā kaut ko pirkt vai pārdot. Shēma vienkārša - izkrāpt naudu, sākot no pierunāšanas pārskaitīt to parasti nevis uz banku, bet Western Union, un beidzot ar viltotām PayPal kvītīm par it kā veiktu maksājumu.» Palkavnieks iesaka rīkoties gudri, jo nekad neviens par velti vai zemu cenu neko nepiedāvā. Ja sludinājuma valoda, foto vai cita informācija šķiet aizdomīga, jāziņo portāla administrācijai. Taču, ja šādi krāpnieki atsaucas uz godīgu cilvēku sludinājumiem, diemžēl viss atkarīgs tikai no pašu pircēju un pārdevēju piesardzības.