Latvijas faktu direktors
Prognozētāju tam ir daudz, taču viņiem mēdz pietrūkt empīriskās analīzes, kas ļautu saprast, kāpēc viņi izdara tik tālejošus secinājumus. Bet nemieri arābu pasaulē ir nopietnas analīzes vērti.
Tur ir daudz jaunu, modernajā komunikācijā integrētu cilvēku, kas lieto internetu un izmanto mobilos tālruņus. Jaunie arābi ir informēti par liberālās sabiedrības dzīvesveidu, kuru viņi apskauž. Iekšējo reformu process nav noticis ne Lībijā, ne Ēģiptē. Uzaugušas jau divas paaudzes, kas redzējušas tikai diktatūru. Abās valstīs ir liels daudzums jaunu, karjerā ierobežotu cilvēku ar milzīgu motivāciju dzīvot kā attīstītajās valstīs un ar milzīgu netaisnības sajūtu par notiekošo dzimtenē.
Tomēr es būtu piesardzīgs teikt, ka nemieru vilnis pārsviedīsies uz Eiropu. Te nav tik daudz gados jaunu cilvēku, kuriem nebūtu, kur realizēties. Turklāt Eiropas valstīs protesti un nemieri ir normāla parādība un pārvaldes sistēma tam ir sagatavota. Eiropā pilsoniskā vairākuma augstākā vērtība ir stabilitāte un miers.
Latvijā kaut kas varētu notikt, bet pavisam citu iemeslu dēļ. Piemēram, budžeta konsolidācijas pasākumu rezultātā, jo ir lielas pretrunas starp makroekonomiskajiem rādītājiem un reālo situāciju mājsaimniecībās. Taču nav tā, ka Latvijā kaut kas briestu organizēti.