Pilns tiesas spriedums gaidāms 25. maijā. Tad arī, iepazīstoties ar tiesas motīviem, bojāgājušā bērna vecāki pieņems lēmumu, vai spriedumu pārsūdzēt, stāsta R. Rožkalns.
«Varu tikai pateikt, ka bērns tika ievietots slimnīcā, viņu ārstēja konkrēti mediķi. Taču bērna nāvi uzskata par nelaimes gadījumu, it kā bērns būtu gājis bojā auto negadījumā, nevis konkrētu ārstu ārstēšanas rezultātā,» saka R. Rožkalns. Par ārstniecības personas profesionālo pienākumu nepienācīgu pildīšanu, ja tas bijis par iemeslu nāvei, apsūdzēts Ventspils slimnīcas Bērnu nodaļas vadītājs Dzintars Marnauza un medmāsa Jeļena Nastaščuka, vēsta BNS. Sods par šādu noziegumu paredz brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem, atņemot tiesības nodarboties ar ārstniecību uz laiku līdz pieciem gadiem.
Pēc bērna nāves vecāki vērsās Veselības inspekcijā, tā sākotnējā atzinumā nekonstatēja nevienu kļūdu, taču, kad vecāki atzinumu apstrīdēja, inspekcija atcēla atzinumu un lika sastādīt jaunu. Tajā inspekcija konstatēja virkni pārkāpumu, taču arī ne visus, Dienai norādīja advokāts. Lietu izskatot Administratīvajā rajona tiesā, tika konstatēti vēl vairāki medicīniskās aprūpes pārkāpumi, kurus Veselības inspekcija nebija konstatējusi. Taču kriminālprocesā pirmās instances tiesa attaisnoja apsūdzētos mediķus. «Kriminālprocesā specifiska lieta - ir jābūt pierādījumiem, jābūt pudelei, lai arī te ir acīmredzami skaidrs, ka bērns nevarēja iet bojā no normālas koncentrācijas šķīduma,» toreiz Dienai sacīja R. Rožkalns.
Ventspils slimnīcas valdes loceklis Dainis Gīlis pirms otrās instances tiesas, lūgts komentēt gadījumu, sacīja: «Kāpēc jūs domājat, ka dakteris vainīgs?» Šis gadījums slimnīcā esot izrunāts, turklāt speciāli esot reorganizēta medikamentu saņemšana no aptiekām, lai nebūtu kļūmju.