Ja reģionālās partijas izšķirsies par startu vēlēšanās, apvienībā paredzēts iesaistīt ar lielajām varas partijām nesaistītus vietējos līderus no visas Latvijas. Startēt vēlēšanās šīs partijas iedrošinājuši panākumi pašvaldību vēlēšanās jūnijā. Tajās Jura Šulca vadītā partija Tukuma pilsētai un novadam pārliecinoši uzvarēja Tukuma novadā, ar labiem panākumiem Ogres novadā startēja Edvīna Bartkeviča vadītā partija Ogres novadam, Rīgas apriņķa novadu apvienība (RANA), kuras priekšsēdētājs ir Ādažu mērs N.Breidaks, uzvarēja Ādažu, Babītes, Baldones, Krimuldas, Ropažu un Siguldas novados. Vietējie līderi pieļauj, ka arī paši varētu startēt uz Saeimu. «Lielajā politikā cilvēki nesaprot, kas uz vietas notiek. Saeimā ir jābūt cilvēkiem, kas ir strādājuši pašvaldībās - nevar aiziet uz universitāti, nepabeidzot pamatskolu,» sacīja E. Bartkevičs. Ja uz vēlēšanām izveidosies vietējo līderu saraksts, tā galvenie konkurenti būs Tautas partija (TP) un Zaļo un Zemnieku savienība, kas ir reģionos ietekmīgākās partijas.
RANA un Ogres novadam pirms 9.Saeimas vēlēšanām sadarbojās ar LPP/LC, Tukuma pilsētai un novadam varētu uzskatīt par Jaunā laika sabiedroto, lai gan oficiāli partijām nav sadarbības līguma. Tāds reģionālajai partijai Latvijai un Ventspilij ir ar Zaļo un Zemnieku savienību, no kuras saraksta ievēlētais Gundars Daudze ir arī Saeimas priekšsēdētājs, bet Liepājas partijai - ar Tautas partiju. No TP ievēlētā Liepājas partijas biedre Aija Barča vada Saeimas Sociālo un darba lietu komisiju.
Interesi par reģionālajām partijām ir izrādījusi iniciatīvas grupa, kas apvienību plāno veidot uz Jaunā laika, Pilsoniskās savienības un Sabiedrības citai politikai bāzes, lai ar kopēju sarakstu pieteiktu sevi Saeimas vēlēšanās. Pilsoniskās savienības līderis Ģirts Valdis Kristovskis pagaidām vēl nekonkretizēja, cik reāla ir šāda sadarbība, uzsverot, «ka interesei ir jābūt abpusējai». Reģionu partiju līderi uzsver nepieciešamību konsolidēties - ja tas nenotikšot, tad cilvēki no Latvijas aizbrauks, pieļauj E. Bartkevičs. J.Šulcs arī norāda, ka partiju nespēja vienoties pat valstij tik kritiskā un atbildīgā laikā ir saistīta ar to sadrumstalotību. Viņš uzsvēra, ka vispirms pašām reģionu partijām ir jāpieņem lēmums, un tikai pēc tam varēs runāt par potenciālajiem sabiedrotajiem.