Jaunu kvotu piešķiršanu no atjaunojamajiem energoresursiem (AER), piemēram, vēja, saules, biomasas, saražotajai elektroenerģijai plānots iesaldēt no šā gada 2. maija līdz 2013. gada 1. janvārim. Šis lēmums neietekmēs tos komersantus, kam jau ir piešķirtas tiesības pārdot elektroenerģiju obligātajā iepirkumā. EM vēlmi apturēt jaunu kvotu piešķiršanu skaidro ar to, ka līdz šim kvotas elektrības ieguvei no AER piešķirtas par lielu apjomu un ir nepieciešams nogaidīt, cik lielā mērā kvotu saņēmēji realizēs savus plānus. Virkne zaļās enerģijas ražotņu darbu sāks divu triju gadu laikā.
EM rosināja pārtraukt konkursu rīkošanu arī jaunu kvotu izsniegšanai tā sauktajām efektīvajām koģenerācijas stacijām, kas ražo siltumu un elektroenerģiju no AER, taču šis priekšlikums noraidīts. Valdība lēma turpināt izsniegt kvotas šādām koģenerācijas stacijām, taču nolemts mainīt atbalsta mehānismu, to tuvinot likumprojektā par AER paredzētajam. Kā zināms, jaunais likumprojekts, ko patlaban vētī Saeimā, paredz atcelt līdzšinējo kvotu mehānismu un mazināt atbalstu zaļajai enerģijai.
Diena jau ziņoja, ka kvota ir tiesības tās ieguvējam pārdot no AER iegūtu un koģenerācijas stacijās saražotu elektroenerģiju obligātajā iepirkumā publiskajam tirgotājam Latvenergo, kuram šāda elektroenerģija noteiktās kvotas ietvaros ir jāiepērk obligāti par garantētu cenu. Par zaļo enerģiju Latvenergo pērn maksāja vidēji 12 santīmu par kilovatstundu (kWh), bet par koģenerācijas stacijās iegūto - sešus santīmus par kWh. Obligātais iepirkums tiek ierēķināts elektroenerģijas gala tarifā.