«Konkursa otrā kārta parādīja, ka skolēniem ir vispusīgas un dziļas zināšanas par notiekošo pasaulē. Piemēram, daudzi zināja atbildi uz jautājumu par protesta akciju pret finanšu spekulantiem, kas norisinājās pagājušā gada septembrī Ņujorkā, tāpat arī par pirmo aknu transplantācijas operāciju Latvijā. Mēs kopā pavadījām lielisku, aktīvu un pozitīvu dienu. Paldies visiem, kas piedalījās, organizēja un atbalstīja konkursa norisi!» priecājas Kas notiek? žūrijas vadītāja, Dienas mediju mārketinga un sabiedrisko attiecību vadītāja Inese Dābola.
Otrajā kārtā bija vairāki posmi. Vispirms 55 devīto klašu skolēni aizpildīja jautājumu anketas. Pēc tam četri katra reģiona un Rīgas labāko rezultātu ieguvēji piedalījās nākamajā kārtā, kurā varēja nopelnīt punktus. Te liela nozīme bija arī veiklībai, jo iespēja atbildēt tika tam, kurš, uzzinot jautājumu, visātrāk pacēla roku. «Vislielāko izpratni par jauniešu zināšanām varēja noteikt pēc konkursa anketu pārbaudīšanas, tāpēc ir godīgi, ka cīņu par zinošākā jaunieša titulu turpināja tieši tie, kas 1. kārtā ieguva augstākos rezultātus,» atzīst konkursa vadītājs, žurnāla Ilustrētā Zinātne galvenās redaktores vietnieks Vents Zvaigzne.
Pēc šīs kārtas tika pasludināti reģionu un Rīgas uzvarētāji, taču ar to vēl sacensība nebeidzās - visi pieci sava reģiona uzvarētāji atbildēja uz trim V. Zvaigznes sagatavotiem īpaši āķīgiem jautājumiem, lai noteiktu absolūto uzvarētāju. Viens no šiem jautājumiem bija par Gregora kalendāru: «Kad pēc kārtas sekos septiņi īsie gadi?» Uz šo grūto jautājumu atbildēja pat divi skolēni - Jānis Zālīte no Ventspils 1. ģimnāzijas un Edgars Mičulis no Galēnu pamatskolas, pareizi nosaucot 2100., kad garā gada vietā būs īsais gads. Apkopojot rezultātus, par 2011. gada Latvijas viszinošāko devītklasnieku kļuva Jānis Zālīte.
Plašāk par Kas notiek? otrās kārtas norisi un rezultātiem drīzumā lasiet portālā Diena.lv. Šodien paziņojam arī klases, kuras uzvarējušas konkursā. Drīzumā visus uzvarētājus aicināsim svinēt uzvarētāju dienu Rīgā.