Tā abu partiju tikšanos bija sapratis sarunu dalībnieks Kārlis Šadurskis (Vienotība). Tāpēc otrdien vakarā viņš jutās pārsteigts, uzzinot, ka pirms trešdien iecerētās ZRP, Vienotības un Saskaņas centra tikšanās ar SC atsevišķi jau ir tikušies ZRP pārstāvji un vienojušies veidot paralēlās ekspertu grupas, kurās notiktu programmu saskaņošana.
«Ja Zatlera Reformu partijai ir mainījušās prioritātes, tad to mēs vēlēsimies saprast,» teica K. Šadurskis un atgādināja, ka ZRP un Vienotība bija nosaukušas viena otru par prioritārajiem sarunu partneriem. Abi kā otro bija minējuši Nacionālo apvienību Visu Latvijai!-TB/LNNK. Arī tās valde otrdien pauda gandarījumu par ZRP un Vienotības vēstījumu un uzsvēra, ka tām «ir iespēja izdarīt vēsturisku izvēli - veidot nacionāli atbildīgu un tiesisku valdību kopā ar Nacionālo apvienību». Paziņojumā arī sacīts, ka «līdzšinējās nacionālās politikas trūkums ir ļāvis prokremliskajam Saskaņas centram vairot pārstāvniecību parlamentā». ZRP un Vienotība ir vienojušās trešdien un ceturtdien kopā tikties kā ar SC, tā VL-TB/LNNK, bet piektdien apkopot abu sarunu iespaidus. Ja šis ZRP un Vienotības lēmums strādāt kopā tā arī tiktu īstenots, tad atbildību par trešā partnera izvēli abi politiskie spēki uzņemtos kopīgi.
Taču pirms jau izsludinātajām trīspusējām sarunām ZRP otrdien tikās ar Saskaņas centru, kura līderis Nils Ušakovs tik pārliecinoši stāstīja abu partiju ieceres programmu saskaņošanā, ka radās iespaids par to jūtamu tuvināšanos. ZRP līderis Valdis Zatlers uzsvēra, ka sarunas turpinās ar visiem spēkiem un «eksperti ir uz abām pusēm». Kad mediju pārstāvji turpināja tincināt politiķus, kāpēc ir bijusi nepieciešama šī divpusējā tikšanās, zināmā pagurumā V. Zatlers aicināja nejaukt visu kopā un ļaut strādāt, jo daudzo interviju dēļ tam nav atlicis daudz laika. Savukārt ZRP premjera kandidāts Edmunds Sprūdžs pat tā kā aizsvilās, jo partija «neatskaitās Vienotībai par katru tikšanos».
Ne vieni, ne otri neatklāja, pēc kura ierosmes šī tikšanās notika, apgalvojot, ka tā bijusi abpusēja iniciatīva. SC ir ļoti pieredzējis politiskais spēks, un, ja sarunu organizēšana būtu bijusi tā iniciatīva, tad to varētu uztvert arī kā mēģinājumu iedzīt ķīli ZRP un Vienotības attiecībās, izmantojot ZRP politiskās pieredzes trūkumu. Tikšanās bija oficiāli izziņota un notika Saeimas namā, un par to neinformētās Vienotības pārsteigumu nebija grūti prognozēt. Taču SC interesēs arī nebūtu tikai divu partiju valdība bez Vienotības, jo tādai būtu grūti nostrādāt trīs gadus. Kāds ZZS valdes loceklis Dienai neoficiāli prognozēja, ka šajā Saeimā agri vai vēlu būs vēl viena valdība, un pieļāva iespēju, ka to veido Vienotība, SC un ZZS.
Līdz šim sarunās par amatiem neesot runāts, kā tiek apgalvots pēc katrām konsultācijām, taču politiķi tos tomēr piemin. ZRP vadība arī ir atzinusi, ka tās interesēs ir uzņemties atbildību par finanšu politiku, reģionālo attīstību, kā arī par izglītību un zinātni, šim ministra amatam deleģējot Robertu Ķīli. Tradicionāli finanšu ministrs ir no premjera partijas, bet tie gadījumi, kad tas ir bijis citādi, nav bijuši sevišķi veiksmīgi. Taču par to, kam vajadzētu kļūt par nākamo valdības vadītāju, partijas atturas runāt, jo vispirms esot jāgūst skaidrība par koalīcijas sastāvu.