Šogad sacensībai, kuras mērķis ir veicināt interesi par portreta žanru, tika pieteikts 1981 darbs no 69 valstīm, no tiem virtuālajai ekspozīcijai atlasīti četrdesmit astoņi labākie.
Pirmās vietas ieguvējas Džiabas Pračakulas (1979) gleznā ir iemūžināta viņas draugu – korejiešu dizaineres Džonas Čoi un japāņu komponista Makoto Sakamoto – saruna rudens vakarā kādā Berlīnes bārā. "Darbā ir izteiksmīgi atveidots gaistošs mirklis. Tas ļauj ielūkoties citu cilvēku dzīvē, kas ir skaista un noslēpumaina. Portretam ir raksturīgs brīvs glezniecisks žests, pārliecinoša kompozīcija, un tajā ir prasmīgi izmantotas kontrastējošas formas," uzsvērts žūrijas paziņojumā.
Džiabai Pračakulai piešķirta 35 000 sterliņu mārciņu prēmija, kā arī nodrošināts pasūtījuma darbs par 7000 mārciņu. 2006. gadā Džiaba Pračakula pārcēlās uz Londonu. Par mākslinieci viņa nolēma kļūt pēc Deivida Hoknija retrospekcijas apmeklējuma Nacionālajā portretu galerijā. Glezniecību viņa ir apguvusi pašmācības ceļā. Džiabas Pračakulas personālizstādes ir notikušas Lielbritānijā, Vācijā un Francijā. Pašlaik viņa dzīvo Lionā un internetā piedāvā iegādāties dažādus modes izstrādājumus, kuros tiek izmantoti viņas mākslas darbu motīvi.
Otrā vieta (12 000 mārciņu) piešķirta Krievijas māksliniekam Sergejam Svetlakovam (1961) par darbu Denisa portrets. Aktieris, žonglieris un modelis, trešā vieta (10 000 mārciņu) – Lielbritānijas māksliniekam Maiklam Jaudsam (1982) par gleznu Mīlestības darbs, kurā ir atveidots neatkarīgā Edinburgas mūzikas veikala īpašnieks Tomijs Robertsons.
Labākā jaunā mākslinieka balva (9 000 mārciņu) pasniegta Nīderlandes gleznotājam Egbertam Modermanam (1989) par darbu Nemierīgais, kurā ir atveidots priesteris Ēlis. Egberts Modermans ir audzis protestantu ģimenē un lielformāta eļļās gleznās ataino bibliskus sižetus un varoņus.
Konkursa dalībnieku darbus var detalizēti aplūkot virtuālajā izstādē, kurā ir pieejami gan ekspozīcijas kopskati, gan portretu anotācijas, gan mākslinieku stāsti. Apmeklētāju balsojums noteiks skatītāju simpātiju balvas ieguvēju.
Informācija un virtuālā ekspozīcija: npg.org.uk