Viņš atklāj, ka "kāds cilvēks, kurš dažādās valdībās pavadījis daudzus gadus kā ministrs, reiz atzinies: "Vai tu zini, kura partija valdības iknedēļas sapulcēs visslinkāk un ar vismazāko entuziasmu attiecas pret kultūras jautājumiem? Nacionāļi."" Hermanis norāda uz situācijas paradoksu un uzsver: "Kad beidzot šai partijai pienāca izdevība izvirzīt savu ministru šai nozarei, mēs esam dabūjuši kaut ko tādu, kas vēsturē ieies kā pārpratums - nekompetence komplektā ar zināmām rakstura īpašībām kļūst bīstama apkārtējiem."
Režisors atzīst, ka "visiem vadošajiem mākslas un kultūras darbiniekiem līdz šim bijis kauns par ministri". Viņš aicina Nacionālo apvienību izdarīt secinājumus un atrast kultūras ministra postenim kompetentu kultūras nozares profesionāli. "Jūsu partija izrāda klaju necieņu Latvijas kultūrai kopumā, un visi jūsu lozungi par latviskumu un nācijas vērtībām ir pupu mizas," savu viedokli pauž Hermanis.
Komentējot situāciju Operā, režisors norāda, ka Eiropā nav nevienas operas, kur lēmumus pieņem valde. "Nedrīkst būt nekādas valdes. Šis ministres izgudrojums līdzinās kolhozu izgudrojumam. Operu visur vada viens cilvēks - intendants," skaidro Hermanis.
Viņš arī uzsver, ka "atsauce uz darbaļaužu vēstulēm (arodbiedrību) ir pēdējais, ko drīkst ņemt vērā" mainot teātra vadītāju. "Teātri ir tāds organisms, kur demokrātiskas metodes nedrīkst pieļaut. Kolektīva viedoklis teātros nav arguments." norādā Hermanis. Viņš skaidro: "Tas ir nevis tāpēc, ka teātros strādā muļķi, bet tāpēc, ka tur strādā mākslinieki, kuri vienmēr ir egocentriski motivēti. Teātros vienmēr ir vairāk ar dzīvi neapmierināto cilvēku nekā apmierināto. Savā laikā man Vija Artmane pati stāstīja, ka tiklīdz Eduards Smiļģis sāka dot viņai galvenās lomas, pārējās jaunās teātra aktrises uzreiz saprata, ka viņu karjeras ir beigušās, tā arī nesākoties. Jo īpaši operās strādā liels skaits cilvēku, kurus vecāki jau no bērnības ir gatavojuši žilbinošām starptautiskām karjerām, bet realitāte izrādās citāda. Orķestra bedre, koris, mazas algas un rūgtums dvēselē."
"Nomainīt teātra vadītāju no iekšpuses nedrīkst. To var izlemt ekspertu padome. Pašreizējā ministre visu dara otrādi," uzskata A. Hermanis.
Jau iepriekš ziņots, ka Kultūras ministrija par jauno Operas valdes priekšsēdētāju pirms nedēļas iecēla Arturu Maskatu, kurš pirmdien, 2. septembrī, paziņoja, ka no amata atsakās, ja valdē nebūs iepriekšējā Operas vadītāja Andreja Žagara.
Kultūras ministrijas pieņemtais lēmums, kuru ietekmējušas arodbiedrību sūdzības par Žagara vadības stilu, plaši kritizēts no vairāku pasaulslavenu operas solistu, kā arī citu ārvalstu un vietējo kultūras darbinieku puses.