K. Olšteins ar vēl pieciem deputātiem 2011. gadā pirms 11. Saeimas pirmās sēdes atstāja Zatlera Reformu partiju, un šajās vēlēšanās viņš vairs nestartēja, bet individuālās kampaņas metodes, kādas pirms trim gadiem izmantoja vairāki Reformu partijas kandidāti, tika liktas lietā arī šogad, kad jaunie politiķi jau startēja no Vienotības. Viņi izplatīja avīzes, kurām bija kāda kopīga iezīme - ievietots kandidātu saraksts, kurā ar krustiņiem atzīmēti tikai pāris cilvēku. Individuālā kampaņa ir palīdzējusi ne tikai J. Junkuram, bet, iespējams, Vidzemē arī Vilnim Ķirsim un Jānim Upeniekam. Vidzemes Vienotības sarakstā aiz svītras ir atstāta izglītības un zinātnes ministre Ina Druviete un Saeimas frakcijas vadītāja vietnieks Edvards Smiltēns, kā arī Saeimas deputāts Arvils Ašeradens.
Ar J. Junkuru sazināties Dienai neizdevās, bet V. Ķirsis neko sliktu savā kampaņā nesaskata - viņaprāt, nekoleģiāli būtu, ja aicinātu kādu svītrot, bet aģitēt par sevi esot pašsaprotami. Uz vaicāto, vai šīs avīzes bija saskaņotas ar premjeri Laimdotu Straujumu (Vienotība), kura arī redzama ar viņiem kopā fotoattēlā, politiķis īsti nevarēja atbildēt.
Savukārt E. Smiltēns vairāk ir norūpējies par to, ka S. Āboltiņa ir palikusi aiz svītras. Viņš atgādināja, ka šo vēlēšanu lielā intriga bija, vai Saskaņa kopā ar kādu no sabiedrotajiem, par kādu tika uzskatīta Inguna Sudraba, iegūs vairākumu. «Solvitai Āboltiņai vienīgajai bija drosme atklāti norādīt uz to un sniegt informāciju par riskiem. Iespējams, tādēļ viņa samaksāja ar savu karjeru,» pieļāva E. Smiltēns. S. Āboltiņa situāciju komentējusi, norādot, ka ir demokrātisks cilvēks un respektējot vēlētāju izvēli, vēsta aģentūra LETA. Jāteic, ka viņa nav pirmā augstā amatpersona, kuru piemeklējis šāds rezultāts. Aiz svītras savulaik palikuši arī bijušie Saeimas priekšsēdētāji Ingrīda Ūdre (ZZS) un Jānis Straume (toreiz TB/LNNK). Pirms vēlēšanām no Vienotības puses izskanēja vēlme vadīt Tieslietu ministriju, ko varētu darīt arī Inese Lībiņa-Egnere, un tādā gadījumā viņas mandātu saņemtu S. Āboltiņa. Taču svētdien valdes sēdē šādas iespējas nav pat pieminētas.
Vienotības frakciju sagaida būtiskas pārmaiņas, jo tajā ir palicis maz cilvēku, kuri piedalījās Jaunā laika dibināšanā, - viens no tiem ir frakcijas vadītājs Dzintars Zaķis, kuram izdevies iekļūt jaunajā Saeimā. Taču pirmo reizi tajā būs arī šobrīd populārākie Vienotības saraksta kandidāti L. Straujuma un ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, kurš arī atnāca no Reformu partijas.
Nacionālās apvienības Visu Latvijai!-TB/LNNK vēlētājs ir uzticējies tai kandidātu secībai, kādu piedāvāja partija, un nav sagādājis nepatīkamus pārsteigumus, izsitot no ierindas kādu atslēgas cilvēku. Maz izmaiņu ir arī Zaļo un Zemnieku savienības noteiktajā kandidātu secībā. Tiesa, piemēram, Valdim Kalnozolam ar individuālo kampaņu bija izdevies pietuvoties Mārim Kučinskim. Taču Rīgas saraksta līderis Guntis Belēvičs līdera pozīcijas ir saglabājis. No Kurzemes arī šoreiz ir ievēlēti tikai Liepājas un Ventspils reģionālo partiju izvirzītie kandidāti.
No Nacionālās apvienības un ZZS ir ievēlēti arī visi ministri, turpretim Vienotībā aiz svītras varētu būt palicis arī ekonomikas ministrs Vjačeslavs Dombrovskis. Toties Saeimā varētu būt vairāki pašvaldību vadītāji - gan Preiļu novada domes priekšsēdētājs Aldis Adamovičs, Valmieras mērs Inesis Boķis un Tukuma novada priekšsēdētājs Juris Šulcs, kuri startēja no Vienotības, gan Smiltenes domes priekšsēdētājs Ainars Mežulis - viņš īsi pirms vēlēšanām no Latvijas Reģionu apvienības (LRA) pārgāja uz ZZS. No LRA varētu būt ievēlēta Skrundas novada priekšsēdētāja Nellija Kleinberga, taču lielā mērā apvienībai par saviem panākumiem ir jāpateicas aktierim Arturam Kaimiņam, kurš no pēdējās vietas sarakstā ir kļuvis par visvairāk atbalstīto kandidātu.
Vēlēšanās uzvarējušās Saskaņas sarakstā īpašu pārsteigumu nav, vēlētāju uzticību nav zaudējuši sarakstā iekļautie Latvijas Sociālistiskās partijas pārstāvji. Taču Rīgas domes vēlēšanās tās vēlētājam nebija iebildumu pret partijas Gods kalpot Rīgai sabiedrotajiem ar latviskajiem uzvārdiem, turpretim Saeimas vēlēšanās viņi tikpat kā nav guvuši atbalstu.