Atsijāju lieko. Tagad televīzijai atvēlu ļoti maz laika, _draugos_ ieeju reti, taču sāku domāt - varbūt tādā veidā izkritīšu no aprites? Vērsos pie savām gados stipri jaunākajām kolēģēm - kādas ir viņu attiecības ar sociālajiem tīkliem?
Inga: «Neesmu draugos ar portāliem. Mans labākais saziņas veids ir e-pasts. Rakstu un sūtu bildes tiem, kuriem gribu, uzturu ar viņiem sakarus. Pārējie man ir kā garāmgājēji uz ielas. Ne viņi mani, ne es viņus interesēju. Bieži dodos uz Vāciju. Tur diezgan populārs ir portāls Atrodi klasesbiedrus. Es nemeklēju ne skolas biedrus, ne tos, ar kuriem spēlējos vienā smilšu kastē, tāpēc draugiem.lv neietilpst manā interešu lauciņā.»
Olga strādā respektablā žurnālā: «Sociālos tīklus uztveru utilitāri - kāpēc ne? Darbojos tviterī, draugos.lv un Facebook. Tie ir ērti lietojami un atbilst manām vajadzībām. Facebook sazinos ar ārzemju kolēģiem akadēmiskajā darbā un draugiem tālumā. Draugos.lv esmu palikusi kopš portāla sākuma laikiem, bet šajā portālā mana aktivitāte nav tik liela kā sākumā, sazinos, piemēram, ar klases biedriem. Tviteris man ir interesantāks. To izmantoju, lai izteiktu īsas pārdomas, īpaši nedomājot par izteiksmes formu. Tviterī visi dalās ar visu, bet es esmu ierobežojusi auditoriju, atļaujot sev privilēģiju izvēlēties klausītājus. Tomēr uzskatu, ka vislabākās diskusijas notiek ar vīna glāzi vai tējas krūzi rokās, sarunu biedram acīs skatoties.»
«Labi ir tas, ka pati vari būt sijātāja šajā jomā,» tehnoloģiju iespējas atzīst arī Ieviņa. «Es jūtos kā šuvēja, kas piegriež tērpu pēc savas šnites. Ko nevajag, nogriežu, kas nepieciešams, pieliku klāt.»