Pēc tam, kad urbšanas darbi būs beigušies, inženieri pārbaudīs, vai šahta ir pietiekami droša, lai sāktu ogļraču nogādāšanu augšā. Iespējams, ka šahtas sienas vajadzēs noklāt ar metālu, lai palielinātu drošību, vēsta BBC. L. Golborns sacīja, ka glābšanas darbi nesāksies, ja šahta nebūs pilnībā pabeigta.
Savukārt Čīles veselības ministrs Haime Manališs aicinājis valsts iedzīvotājus būt pacietīgiem, jo urbuma pabeigšana nenozīmēs tūlītēju pirmo ogļraču izcelšanu. «Ir jāaizvāc visa urbšanas tehnika, jānovieto ceļamkrāni un jāsaliek glābšanas ekipējums,» H. Manališs sacīja aģentūrai AFP. «Vismaz trīs vai četras dienas būs nepieciešamas, pat neņemot vērā iespējamo vajadzību nostiprināt šahtu.» Viņš arī piebilda, ka pazemē iesprostotie uz visu raugoties mierīgāk nekā virszemē esošie.
Jāatgādina, ka 5. augustā nezināmu iemeslu dēļ iegruva Sanhosē raktuves un tikai pēc divām nedēļām tapa skaidrs, ka visi lejā palikušie ogļrači ir sveiki un veseli. Čīles valdība prātoja, kā viņus dabūt virszemē. Tika nolemts urbt trīs glābšanas šahtas, pa kurām ar speciālas kapsulas palīdzību strādniekus uzceltu augšā.
Sākotnēji tika lēsts, ka urbšanas darbi varētu beigties ne agrāk kā pēc Ziemassvētkiem, tomēr vēlāk tika ziņots, ka viss virzās straujāk, nekā cerēts, tāpēc iesprostotos varētu atbrīvot jau pirms 1. novembra.
Strādnieku izcelšanu veiks ar trim īpašām glābšanas kapsulām, kuras izgatavotas Čīles Kara flotes kuģu būvētavā. Vispirms pie strādniekiem nolaidīsies glābēji, kas apmācīs, kā rīkoties ar kapsulu. Katra strādnieka nogādāšana augšā varētu aizņemt stundu.