«Kataras stratēģija ir investēt daudz, ja nepieciešams, tad iegūt arī kontroli, investēt, ja tas nav dārgi un ja var nopelnīt politiskos punktus,» izteicies Londonas pētniecības centra RUSI analītiķis Deivids Roberts. Arī paši Kataras pārstāvji atzīst, ka viņus interesē ne tikai investīciju ienesīgums - atbilstoši Qatar Holdings prezidenta Ahmeda al Sajeda teiktajam: «Ir lieliski, ja investīcijas noved arī pie citiem vēlamajiem rezultātiem.»
Tieši šie «citi vēlamie rezultāti» jeb politiskās ietekmes Tuvo Austrumu reģionā palielināšana atbilstoši ekonomiskās varenības līmenim arī uztrauc vismaz daļu Eiropas politiķu un plašsaziņas līdzekļu, kuri atgādina - Katarā ļoti nozīmīgu lomu spēlē islāma radikāļi, kamdēļ valdošā dinastija spiesta balansēt starp vietējo islāmistu un sava galvenā balsta - Vašingtonas - interesēm. Tieši ar vietējo islāmistu ietekmi arī tiek saistīta Kataras aktīvā dalība Tunisijas, Ēģiptes un Lībijas līderu gāšanā, kā arī iejaukšanās pilsoņu karā Sīrijā, un nav pārsteigums, ka virkne Francijas politiķu noraidoši attiecas pret Kataras gatavību investēt līdzekļus metropoļu piepilsētās, norādot, ka tajās mitinās četri, seši miljoni Francijas musulmaņu, bet līdzi Kataras naudai varētu nākt arī aktīva islāmistu ideju popularizēšana.
Tāpat izskanējušas bažas, ka tieši Kataras un citu arābu valstu investori šobrīd vienkārši izmanto situāciju, lai par zemu cenu iegādātos iespējami vairāk dažādu aktīvu, kas rezultātā novedīs pie Eiropas vadošo ekonomiku ievērojamas ietekmēšanas jeb «katarizācijas», tomēr šo viedokli daudzi eksperti neatbalsta. Piemēram, Economist Intelligence Unit pētnieki norāda, ka līdzīga ekonomiskā situācija kā šobrīd Eiropā bija arī XX gadsimta 70. un 80. gados ASV, jo pastāvēja nopietnas bažas, ka Japānas investori var kļūt par galvenajiem spēlētājiem šīs valsts ekonomikā. Realitātē notika pretējais, jo pēc dažiem gadiem sākās Japānas investīciju aizplūšana no ASV, un nav iemesla uzskatīt, ka tāpat nenotiks arī ar Kataras investīcijām Eiropā. Politiskos riskus ekonomikas analītiķi gan nekomentē.