Viens no iemesliem varētu būt arī grāmatā fiksētie ļoti kritiskie un atklātie H. Kola izteikumi par Vācijas un ārvalstu politiķiem, kuru vidū ir arī pašreizējā Vācijas kanclere Angela Merkele un bijušais PSRS prezidents Mihails Gorbačovs.
Time raksta, ka grāmatas pamatā ir vairāk nekā 600 stundu sarunu ieraksti starp H. Kolu un Heribertu Švānu, kuru H. Kols savulaik bija nolīdzis par savas autobiogrāfijas «spoku rakstnieku». 2009. gadā H. Kols H. Švānu atlaida un sāka tiesāties par sarunu ierakstu autorību. Augustā tiesa nolēma, ka ieraksti pieder H. Kolam. Taču tas nekavēja H. Švānu kopā ar Tīlmanu Jensu izdot tos grāmatā.
Grāmatas fragmentos, ko jau pirms nonākšanas veikalos publicēja nedēļas žurnāls Der Spiegel, H. Kols izsakās, ka M. Gorbačovs, ja vispār bijis varonis - tad varonis negadījuma pēc: «Gorbačovs, iedziļinoties notiekošajā, saprata, ka viss ir zaudēts, ka režīms vairs nevar izdzīvot. Ja viņš gribēja saglabāt komunismu, to vajadzēja reformēt. Tāpēc viņš nāca klajā ar perestroikas ideju... Taču beigās no Gorbačova palika tikai tas, ka viņš sagrāva komunismu. Lielākoties gan tas notika pret viņa paša gribu, bet viņš to sagrāva. Bez vardarbības. Bez asinsizliešanas. Nekāds cits mantojums pēc viņa nav palicis.»
Saudzīgāks viņš ir pret laikabiedriem, bijušajiem ASV prezidentiem Ronaldu Reiganu un Džordžu H. Bušu: «Es domāju, ka Reiganu pienācīgi nenovērtēja, visi viņu uzskatīja par plānprātiņu, aktieri. Fransuā Miterāns viņu uzskatīja par muļķi. Bet Reigans zināja, kā jārunā ar Padomju Savienības līderiem. Bušs bija ļoti labi informēts cilvēks, īsts Amerikas patriots, džentlmenis un uzticams draugs. Vāciešiem un man viņš bija kā veiksmīgs atradums.»
Īpaši kritiski H. Kols izteicies par A. Merkeli, kura tiek uzskatīta par viņa politisko protežē. Viņš pauž viedokli, ka A. Merkelei nav īstas sajēgas par sarežģīto Eiropas Savienības politiku. A. Merkele, kura uzaugusi Austrumvācijā, neesot spējusi pilnīgi pielāgoties Rietumvācijas augstākās sabiedrības normām, neesot pratusi pareizi ēst, izmantojot nazi un dakšiņu: «Valsts vakariņās viņa uzvedās tā, ka man bieži vajadzēja viņai aizrādīt.»
Time atzīmē, ka A. Merkele, visticamāk, izraisījusi H. Kola dusmas, palīdzot panākt viņa aiziešanu no kristīgo demokrātu vadības pēc partijas finansēšanas skandāla.