Vēl neilgi pirms dramatiskajiem notikumiem virs festivāla teritorijas spīdējusi saule, bet tad pēkšņi laikapstākļi dramatiski mainījušies. «Debesis acumirklī kļuva piķa melnas, un mēs meklējām vietu, kur patverties no lietus,» festivāla apmeklētāja Katerīne Blaise stāsta laikrakstam Le Soir. «Pēkšņi sākās stipra lietusgāze. Vējš pūta ar ārdošu spēku. No debesīm krita krusas graudi centimetru diametrā. Tas bija neticami, pasaules gals.»
Spēcīgais vējš savā ceļā nogāza divas skatuves, vairākus lielizmēra ekrānus, sadragāja teltis, kur tobrīd uzstājās grupas, bet vairāki brangi koki tika izrauti ar saknēm, raksta BBC.
Pēc notikušās traģēdijas pasākuma organizatori atcēla visus ceturtdienas vakarā paredzētos koncertus, bet piektdien paziņoja, ka pārtrauc arī festivālu. «Pukkelpop ir dziļās sērās. Ar vārdiem ir par maz. Notikušais ir ārkārtas gadījums, ko nevarēja paredzēt,» teikts organizatoru paziņojumā.
Traģēdija Beļģijā notika tikai piecas dienas pēc tam, kad pagājušajā nedēļas nogalē ASV pilsētā Indianapolisā festivāla laikā spēcīgā vēja dēļ sabruka skatuves konstrukcijas, nogalinot piecus un ievainojot vairāk nekā 40 cilvēku.
Šie nav vienīgie nāves gadījumi, kas šovasar piemeklējuši mūzikas festivālus. Jūnijā Glastonberijas festivālā Anglijā ar sirdstrieku nomira Lielbritānijas konservatīvā premjerministra Deivida Kamerona tuvs līdzgaitnieks Kristofers Šeils, bet dažas nedēļas vēlāk leģendārajā Roskildes festivālā Dānijā kāda sieviete piedzīvoja nāvējošu kritienu no 30 metru augsta torņa. Tas bija pirmais nāves gadījums Roskildē kopš traģiskā 2000. gada, kad rokgrupas Pearl Jam koncerta laikā līdz nāvei tika samīti deviņi, bet ievainojumus guva 43 cilvēki.