To reformējot, PLL cer gūt 100 miljonu latu lielu ietaupījumu. Galveno daļu došot dažādu aģentūru un ministriju skaita īsināšana. Nodokļus PLL sola nākamgad nepaaugstināt, tieši pretēji, apvienība sola maizei un pienam pazemināt pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmi no 21 līdz 10%, kā arī samazināt iedzīvotāju ienākuma nodokli (IIN) par 1%.
PLL cer, ka pakāpeniska IIN mazināšana mudinās uzņēmumus iet ārā no pelēkās ekonomikas un maksāt nodokļus, kā rezultātā pieaugs arī nodokļu ieņēmumi. PLL gan nemin summu, cik nodoklī pēc likmes samazināšanas nākamgad papildus varētu iekasēt. Pēc Finanšu ministrijas aplēsēm, IIN likmes pazemināšana par 1% samazinātu nodokļu ieņēmumus par 37 miljoniem latu. Pat ja attaisnotos cerības un uzņēmumi nodokļos maksātu vairāk, diezin vai PLL ar šo soli izdotos jau nākamgad nodrošināt atlikušo konsolidējamo summu - ap 250 miljoniem latu.
Piemērojot samazināto PVN likmi pārtikai un maizei, budžeta ieņēmumi PLL ieskatā varētu nemazināties. Pēc samazinātās PVN likmes piemērošanas maizei un pienam cilvēkiem, jo īpaši mazāk nodrošinātajiem, atliktu vairāk naudas tēriņiem citiem pārtikas produktiem, kā patēriņam vajadzētu pieaugt, uzskata PLL. Jāatzīmē, ka ideja par samazināto PVN visai pārtikai pavīdējusi ik pa laikam, taču palikusi neīstenota divu iemeslu dēļ. Samazināto PVN pārtikai būtu sarežģīti un dārgi administrēt. Produktu cenas par nodokļa likmes samazināšanas tiesu veikalu plauktos, visticamāk, nesaruktu, jo tirgotājs vai ražotājs uz tā rēķina palielinātu savu peļņas daļu. Šāda scenārija gadījumā PVN ieņēmumi pēc pazeminātās likmes ieviešanas maizei un pienam saruktu.