«Mēs varbūt neradīsim precīzus formulējumus likumdošanai, bet svarīgi ir parādīt, kā jāgroza likumi un kāda veida formulējumiem tajos jāparādās,» uzskata valsts kontroliere Inguna Sudraba. Viņasprāt, likumu normas pietiekami precīzi nenosaka amatpersonu atbildību, pildot pienākumus.
«Kad VK konstatē likuma pārkāpumus, materiālus nosūta prokuratūrai. VK ir izveidota datubāze, kurā ievada katru šādu gadījumu un to, kādus lēmumus saņemam no izmeklētājiem. Ja redzam, ka lieta tiek izbeigta, to pārsūdzam, un šādu gadījumu ir daudz. Arī mums pašiem ir svarīgi sagatavot nākamos revīzijas materiālus pietiekami kvalitatīvi, jo es neesmu ar mieru, ka ieguldītais darbs iegulst kādos failos. Diemžēl ļoti bieži lieta tiek izskatīta nevis pēc būtības, bet pēc tā, cik perfekti ir noformēti dokumenti. Var jau izcili pamatot, kāpēc bibliotēkas projekta pārstāvjiem jālido uz Kanādu veikt izmēģinājumus vēja tunelī, bet jādomā taču ar veselo saprātu, kam tas vajadzīgs,» uzsvēra I.Sudraba.
Tikai šogad vien VK jau publiskojusi vairāku apjomīgu revīziju rezultātus, kuros atklāta nesaimnieciska vai izšķērdīga darbība ar valsts naudu vai mantu. Piemēram, VK atklāja, ka trijās slimnīcās neefektīvi izlietoti 2,7 miljoni latu, bet bezdarbnieku pārkvalificēšanas un mācību sistēmā nelietderīgi iztērēts ap 1,4 miljoniem latu.