Pēc paziņojuma par dziedātājas nāvi sestdienas vakarā pie viņas nesen iegādātās mājas Kemdenas rajonā Londonas ziemeļrietumos pulcējās vairāki simti Eimijas talanta pielūdzēju, kuri nolika ziedus un aizdedza sveces.
Daudzas slavenības, kuras pazina talantīgo mūziķi, neslēpa skumjas par E. Vainhausas nāvi. «Viņa bija mana muzikālā dvēseles radiniece, viņa man bija kā māsa. Šī ir viena no mana mūža skumjākajām dienām,» teikts mūziķa un nesen Salacgrīvā notikušā festivāla Positivus viesa Marka Ronsona paziņojumā. Viņš producēja E. Vainhausas slaveno albumu Back to Black. Savukārt grupas The Rolling Stones ģitārists Ronijs Vuds sacīja, ka ir «zaudējis ļoti labu draugu, ar kuru kopā ir pavadīts daudz lielisku brīžu», raksta Reuters.
Prestižās mūzikas balvas Grammy daudzkārtējā laureāte E. Vainhausa, kas bija pazīstama ar savu ekstravaganto matu sakārtojumu, nomira mēnesi pēc skandalozās uzstāšanās Serbijā. Tās laikā E. Vainhausa bija tik lielā reibumā, ka atstāja skatuvi priekšlaicīgi, bet vēlāk viņas menedžments atcēla visus turpmākos Eiropas turnejas koncertus.
Londonā dzimušās ebreju izcelsmes meitenes vienreizējās vokālās un dziesmu sacerēšanas prasmes atklājās jau agrā bērnībā, bet savu pirmo studijas ierakstu - Frank - viņa izdeva 2003. gadā divdesmit gadu vecumā. Albumu slavēja kritiķi, to atzina arī klausītāji Lielbritānijā. Tomēr superzvaigznes statusu E. Vainhausai atnesa 2006. gadā izdotais Back to Black, kurā iekļautās dziesmas viena pēc otras kļuva par hitiem. Visā pasaulē pārdoti vismaz četri miljoni tā kopiju.
Reibinošie panākumi un slavas nasta izrādījās par smagu trauslajai dziedātājai, kura pēdējos gados vairāk izcēlās ar regulāriem skandāliem, nevis ievērojamām muzikālajām aktivitātēm. Neveiksmīgi beidzās arī viņas neskaitāmie mēģinājumi atsvabināties no alkohola un narkotiku jūga.