Dokudrāma Tabu ir vācu kino klasiķa Frīdriha Vilhelma Mūrnava 1931. gadā uzņemtā mēmā filma, kuras scenārijs tika rakstīts kopā ar slaveno dokumentālā kino režisoru Robertu Flaertiju. Šī ir pēdējā Mūrnava filma, jo nedēļu pirms tās pirmizrādes režisors mira slimnīcā pēc negadījuma autoavārijā.
Filmas notikumi risinās ap diviem mīlniekeim uz salas Bora Bora Okeānijā. To attiecības pēkšņi apdraud ciema kareivis, kas meiteni pasludina par neaizskaramu, tāpēc mīlnieki ir spiesti bēgt uz citu salu, kurā vairs neievēro tradicionālās iezemiešu paražas un dominē kolonizatoru rietumnieciskais dzīvesveids. Kamēr pāris cenšas pierast pie savādākās vides, parādiem un apmaksāta darba, vecais kareivis turpina dzīt tiem pēdas un apdraudēt mīlnieku turpmāko kopdzīvi.
Tā kā Flaertijam bija pieredze, dzīvojot un strādājot Okeānijas reģionā, Mūrnavs izteica vēlmi sadarboties jaunās filmas uzņemšanā. Filmas stāsts tika balstīts uz kādu leģendu, ko Flaertijs bija dzirdējis iepriekšējās filmas uzņemšanas laikā. Kad Tabu finansēšanas plāns izgāzās, Mūrnavs nolēma to finansēt no personīgiem līdzekļiem. Atsakoties no sākotnējiem Holivudas speciālistiem, filmas veidotāju komandā palika tikai trīs profesionāļi – Mūrnavs, Flaertijs un operators Floids Krosbijs, kas vēlāk saņēma Oskaru par teicamu operatora darbu šajā filmā. Pārējie iesaistītie bija apmācīti vietējie iedzīvotāji. Filmas scenārijs tika pārrakstīts, kas radīja nesaskaņas autoru vidū, jo Flaertijs to uzskatīja par pārāk klišejisku un rietumnieciskotu. Visbiedzot Flaertijs režisēja tikai filmas sākotnējo filmas epizodi. Filmas, kas iemantojusi nozīmīgu vietu kino vēstures lappusēs, pirmizrāde norisinājās 1931. gada 18. maijā Ņujorkā.
Grupa Caspervek ir radījusi oriģinālmūziku Mūrnava mēmās dokudrāmas Tabu pavadījumam.
Caspervek trio savas muzikāli radošās gaitas uzsāka 2013. gadā Spānijā, kad divi no grupas dalībniekiem – spāņi Blass Kastaņers (perkusijas) un Braiss Gonzaless (klavieres, ģitāra, elektronika) – apvienojās, kopīgi veidojot dzīvo skaņu ierakstu F.V. Mūrnava šausmu klasikai Nosferatu. Pēc viņu pirmās uzstāšanās grupai pievienojās latvietis Eduards Vecbaštiks (vijole).
Kopš trio apvienošanās grupa sāka eksperimentēt ar 20. gadu filmām, spēlējot dzīvo pavadījumu vecām mēmā kino klasikām. Vēloties augt savā izpildījumā, trio turpināja attīstīties, veidojot nu jau paši savus audiovizuālos projektus. Grupa Caspervek savā darbībā uzsver arī izglītojošo vērtību. Sadarbojoties ar filmu festivāliem, dažādām izglītības iestādēm un muzejiem, muzicējot mākslinieki iepazīstina jauno paaudzi ar klasiskā kino mantojumu.
Ieejas maksa ir 5 EUR. Biļetes nopērkamas kinoteātra Kino Bize kasē, kā arī iepriekšpārdošanā www.bezrindas.lv/lv/kino/kino-bize.