Par apņēmību uz 2008. gadā nodibinātās biedrības bāzes, piesaistot partijas Sadarbība un Sabiedriskā komiteja, izveidot politisku spēku, kas piedalītos pašvaldību vēlēšanās visā Latvijā, Andrejs Požarnovs ar domubiedriem paziņoja pērn 27. februārī. Precīzi pēc gada atkal 27. februārī notika GKL dibināšanas kongress. Notariāli apstiprinātais partijas dibinātāju skaits, kas tika nosaukts kongresā, ir 365 biedri, taču, kad bija jābalso par partijas dibināšanu, tika saskaitītas vien 227 balsis. Par A. Požarnovu kā partijas priekšsēdētāju nobalsoja vēl mazāk, jo daži delegāti tūlīt pēc partijas nodibināšanas zāli atstāja.
Pārskatot A. Požarnova pausto kopš 2014. gada, politiķis nemitīgi uzsvēris, ka jaunā partija vēlas sadarboties ar Rīgas domes valdošajā koalīcijā esošo Andra Amerika vadīto partiju Gods kalpot Rīgai (GKR). Tomēr A. Ameriks jau piektdien Dienai atzina, ka šo kongresu apmeklēt negrasoties, bet esot gatavs ierasties uz kādu no nākamajiem partijas kongresiem, kur jau būtu runa par konkrētu sadarbību. Viņš atzina, ka ideoloģiski partijas ir ļoti tuvas, tāpēc pieļāva iespēju, ka GKR, kura Rīgas domes vēlēšanās, visticamāk, startēs kopā ar Saskaņu, varētu ar līgumu deleģēt savus biedrus GKL sarakstos citās pašvaldībās, kurās dzīvo GKR biedri, visvairāk Pierīgā.
Viens šāds GKR biedrs, kurš turpinās darbu biedrībā, bet neiestāsies GKL, ir bijušais Jūrmalas domes deputāts, SIA Rīgas nami valdes loceklis Andrejs Kondratjuks. Viņš bija ieradies, lai nobalsotu par biedrības nosaukuma maiņu, bet pārējo kongresa gaitu tikai novēroja. Dienai A. Kondratjuks pieļāva, ka varētu startēt Jūrmalas domes vēlēšanās no GKL saraksta, iespējams, kā biedrības deleģēts pārstāvis. A. Požarnovs atzina, ka tādu biedrības biedru, kas neiestāsies jaunajā partijā, ir apmēram desmit līdz piecpadsmit, un ka pēdējās nedēļās strauji pieaudzis jaunu interesentu par iestāšanos partijā skaits.
Kongresā plaši pazīstamu seju nebija daudz, un arī starp tām visi nebija partijas biedri. Piemēram, Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta direktors Anatolijs Aļeksejenko (GKR) esot uzaicināts kā goda viesis. Viņš izteicās, ka jaundibinātajā partijā ir daudz bijušo Aināra Šlesera līdzgaitnieku. Savukārt jau pēc kongresa kuluāros varēja dzirdēt, ka vairāki delegāti savā starpā sarunājās krievu valodā.
Raksturojot partijas programmu, kas tikšot pilnveidota, A. Požarnovs uzsvēra, ka tajā prevalē «sociālekonomiskie un cilvēktiesību jautājumi». Liels uzsvars tika veltīts kristīgajām vērtībām, pilnā apjomā divreiz nolasot Satversmes preambulu un uzsverot, ka Latvijā var uzņemt tikai tos bēgļus, kuri ir kristieši. Daudz kritikas izskanēja valdības un jo īpaši Valsts ieņēmumu dienesta un maksātnespējas administratoru virzienā, aizstāvot uzņēmējus. Savukārt sociālajā jomā partija iestājas par izdienas pensijām pašvaldības policistiem, kā arī vēlas ieviest 4. pensiju līmeni, no katra strādājošā sociālās apdrošināšanas iemaksām 4% novirzīt pensiju piemaksām vecākiem - divus tēvam, divus - mātei.