Kļūdījās slēpju izvēlē
Sestdien 10 km sprintā Bricis finišēja 34.vietā nepilnas divas minūtes pēc uzvarētāja norvēģa Ules Eināra Bjērndalena, lai gan šautuvē kļūdījās tikai vienreiz. «Kā vērtēju? Nu tā. Gribēts un domāts bija labāk. Varbūt ne tās slēpes paņēmu. Pats esmu vainīgs. Nevar teikt, ka slīdēja slikti, taču arī ne ļoti labi,» Bricis bija paškritisks. «Netrāpīju pirmajā šāvienā. Vējš grozījās - šāviens bija piecdesmit uz piecdesmit.»
Nedaudz kurioza debija Pasaules kausā sanāca 21 gadu vecajam Andrejam Rastorgujevam. Ar vienu soda apli un itin raitu soli distancē alūksnietis finišēja 47.vietā, taču tika diskvalificēts. Pirms ieslēpošanas finiša taisnē viņš sajauca «koridorus». Īsi pirms finiša līnijas šķērsošanas kļūdu centās labot, taču tiesnešiem šāda distances neievērošana nebija pieņemama, par spīti tam, ka laika ziņā Andrejs gan jau bija zaudētājs. Kristapam Lībietim un Jānim Pleikšnim kļūdu šautuvē bija vairāk un solis lēnāks.
4x7,5 km stafetē Ilmārs Bricis bija gan ātrs, gan precīzs un pirmo posmu beidza septītais. «Nobraucu normāli. Ja būtu bez rezerves patronām šāvis guļus, varēju būt savā posmā pirmais. Šāvu ātri un uz riska robežas. Laikam līdz galam nekoncentrējos. Var teikt, sanāca labs treniņš,» secināja 39 gadus vecais Bricis.
Otrajā posmā Rastorgujevs vienubrīd bija sestais, taču pirms guļus šaušanas plintei saplīsa siksna. «Tāpēc gan ilgi šāva, gan bija kļūdas,» piemetināja Bricis. Divās šautuvēs alūksnietis lika lietā sešas rezerves patronas un veica arī vienu soda apli. Stafeti Jānim Pleikšnim viņš nodeva 15.pozīcijā, kurš zaudēja vēl divas vietas 26 komandu konkurencē. Kristaps Lībietis sāka un beidza septiņpadsmitais. «Noteikti varēja būt labāk,» Bricis ir pārliecināts, ka stafetē var startēt sekmīgāk.
Komanda jau devusies uz otro posmu Austrijā. Bricis atklāja, ka tur pievienosies Edgars Piksons, kurš Estešundā nestartēja veselības likstu dēļ.
Saniķojās veselība
Līdumai sprinta sacensības bija vairāk cīņa ar sevi, nevis konkurentēm. Pēc 28.vietas finišā Madara pat bija pārsteigta, ka tikusi «punktos». «Gāja ļoti grūti. Pat nezinu, ar ko to izskaidrot. Vienkārši bija ļoti slikta pašsajūta. Jau uzbraucot pirmajā kalnā, sapratu, ka uz kājām nekā nebūs, nevarēšu paļauties uz slēpojuma ātrumu,» Līduma paskaidroja, ka lēni šāvusi, lai nekļūdītos un nepagarinātu distanci vēl ar soda apļiem. «Biju priecīga, ka trāpīju visus mērķus guļus. Stāvus šaušana bija saraustīta. Jutos tik slikti, ka bija pat grūti nostāvēt kājās, tās trīcēja. Par izstāšanos gan nedomāju.»
Galveno treneri Māri Čakaru iepriecināja 20 gadu vecā Žanna Juškāne. Lai gan tālu aiz līderēm (88.vieta), viņa pirmo reizi ar startu Pasaules kausā kvalificējusies trim nākamajiem posmiem. Līdz šim tam allaž enerģija bija jātērē IBU kausa izcīņas sacensībās. Līga Glāzere un Gerda Krūmiņa individuālajās distancēs ritmu nav uztaustījušas.
4x6 km stafetē dāmas ļāvās eksperimentiem. Sāka Juškāne, Līdumai bija atvēlēts pēdējais posms. Žanna nopelnīja četrus soda apļus un stafeti nodeva teju divas minūtes vēlāk nekā pirmspēdējās vietā esošās korejietes. Krūmiņa un Glāzere lielas ziepes nevārīja, bet Līduma nopelnīja piecus soda apļus. Tiesa, viņa apsteidza Dienvidkoreju un Igauniju un nodrošināja 18.vietu.
Līderi veic soli pa solim
«Bricis un Līduma apliecināja, ka ir kaujas spējīgi un pakāpeniski gatavojas olimpiskajām spēlēm,» Latvijas Biatlona federācijas sporta jautājumu koordinators Gundars Upenieks izklausījās apmierināts ar līderu iespēto Zviedrijā. «Pārējo kungu startu vērtēju vairāk labi nekā apmierinoši - atzīme tā starp trīs un četri.» Ar labu vārdu Upenieks uzteica gados jaunos - Rastorgujevu un Juškāni. «Diemžēl Krūmiņai un Glāzerei neizdevās tas, ko cerējām. Taču kopumā skats ir cerīgāks nekā pēc pirmā posma pērn.»