Baiļu dēļ neguļ
Pensionāre Deloresa Stjuarde, kuras privātmāju blaktis apsēda pagājušajā gadā, stāsta, ka sīkie parazīti viņas dzīvi padarījuši līdzīgu murgam. «Tas ir drausmīgi un bezcerīgi,» stāsta sieviete, kas atklājusi, ka blaktis ieviesušās viņas gultā un atpūtas krēslā. Kaitēkļu iznīcinātāji jau četras reizes bijuši viņas mājā, tomēr pagaidām bez rezultātiem. Sieviete jūtas izolēta, jo pēc tam, kad informējusi kaimiņus par blakšu problēmu, cilvēki atturas viņu apciemot.
Vairākumā gadījumu blaktis ieperinājušās daudzdzīvokļu namos, kur tām mīļākās vietas ir gultu matrači, drēbju skapji un paklāji. Dienas laikā tās slēpjas, bet naktī dodas mieloties ar cilvēku un mājdzīvnieku asinīm. Lai gan nav konstatēts, ka blaktis pārnēsātu cilvēkam bīstamas slimības, tomēr to kodumi rada nepatīkamu niezi.
Čikāgiete Dana Stronga ik nakti mostas, lai pārbaudītu, vai gultā nav blaktis. Bieži iedomu dēļ viņa kasās, jo šķiet, ka viss ķermenis niez. «Tas ir šausmīgi,» saka Dana. «Es neesmu gulējusi nedēļām.» Ārsti apgalvo, ka domas par blakšu klātbūtni cilvēkos rada stresu un bezmiegu. «Viņi domā, ka asinssūcēji rāpo pa ķermeni, lai gan patiesībā to nevar sajust,» laikrakstam Chicago Tribune stāsta psiholoģe Linna Knobloha Federsa.
Blaktis grāmatās
Blaktis mēdz nokļūt arī apģērbā, tāpēc var tikt ievazātas dažādās vietās. Piemēram, Ņujorkā, kas kļuvusi par blakšu apsēstāko pilsētu, to dēļ šonedēļ slēgts lielākais sporta preču giganta Nike veikals, kāds teātris Taimskvērā un vairākas viesnīcas. Savukārt Ērbanas pilsētā Ilinoisas štatā šie parazīti konstatēti grāmatās, ko atdevuši lasītāji vietējai bibliotēkai.
Pagājušā gadsimta 50. gados amerikāņiem gandrīz pilnībā izdevās iznīcināt blaktis, izmantojot pesticīdu DDT, kas sava kaitīguma dēļ vēlāk tika aizliegts. Eksperti uzskata, ka blakšu atgriešanās saistīta ar to rezistenci pret mūsdienu pesticīdiem un amerikāņu ieradumu aktīvi ceļot.
Lai padzītu blaktis no mājām, daudzi pret tām sākuši izmantot pesticīdus, kas paredzēti izmantošanai lauksaimniecībā. Sinsinati štatā jūnijā ar šādu pesticīdu tika apstrādāti vairāki dzīvokļi kādā namā. Pēc tam septiņi nama iemītnieki tika hospitalizēti. ASV Vides aizsardzības aģentūra ieteikusi nelietot šādus pretlīdzekļus, jo tie var ietekmēt centrālo nervu sistēmu, kairināt ādu un pat izraisīt vēzi.