LR ģenerāldirektors Dzintris Kolāts stāsta, ka pašlaik tiek skaidrotas dažādas tehniskas nianses, taču LR digitālās apraides pamatideja ir - radio programmas būtu dzirdamas no televizora, nevis radioaparāta. Tādējādi, lai dzirdētu LR, mājsaimniecībām būtu nepieciešams tas pats dekoders, kas būs jāiegādājas, lai redzētu televīziju. Dz.Kolāts norāda - tas nenozīmē, ka iedzīvotājiem tagad būtu jāizmet radioaparāti, jo, pirmkārt, visticamāk, šādu apraides veidu nevarētu ieviest šogad, otrkārt, tiek domāts par to kā paralēlu formu analogajai apraidei, kamēr vien LR tam pietiks finansējuma. Ir pāragri runāt par radio digitālās apraides izmaksām, taču Dz.Kolāts pieļauj, ka tās varētu būt mazākas nekā par analogo apraidi.
Lattelecom, kas ievieš digitālo televīziju Latvijā, apņēmies papētīt, vai tehniski būtu iespējams digitāli pārraidīt arī radio. Uzņēmuma Televīzijas biznesa daļas direktors Toms Ābele norāda, ka «šī varētu būt tikai vēl viena alternatīva, kā cilvēkiem klausīties radio, nevis vienīgā iespēja», kā tas drīzumā būs ar televīzijām.
Jau ziņots, ka Nacionālā radio un televīzijas padome neakceptēja LR plānoto 3. un 4.kanāla apraides teritorijas samazināšanu, un tas nozīmē, ka LR pietiek naudas, lai nodrošinātu šo divu kanālu apraidi tikai gada pirmajos piecos mēnešos. Kas notiks pēc tam, nav zināms, jo vispirms esot jābūt skaidrībai par pāreju uz digitālo televīziju, kas varētu ietekmēt arī radio analogās apraides tarifus nākamajā gadā. No tā arī būtu atkarīgas LR turpmākās rīcības iespējas, piemēram, vai ar Latvijas Valsts radio un televīzijas centru norēķināties, izmantojot atlikto maksājumu.