Čīles Kara flotes kuģu būvētavā izgatavotā 420 kilogramus smagā metāla ierīce ir trīs metrus augsta un piecdesmit centimetrus plata un paredzēta, lai drošībā nogādātu vienu cilvēku. Kapsula ir aprīkota ar komunikācijas ierīcēm, lai tajā esošais cilvēks nepārtraukti varētu sazināties ar tiem, kuri atrodas virszemē. Glābšanas ierīce nosaukta par Fēniksu, līdzīgi kā mitoloģiskais putns, kas pacēlās no pelniem.
Kapsulas apakšējā daļā ievietotas trīs tvertnes ar saspiestu gaisu, lai 90 minūtes nodrošinātu elpošanu. Pēc aptuvenām aplēsēm, katra strādnieka nogādāšana augšā varētu aizņemt 15-20 minūtes. Gadījumam, ja kapsula kādu iemeslu dēļ iestrēgst, apakšdaļu ar sviru palīdzību iespējams atvērt un tajā esošais ogļracis pa trosi var nolaisties atpakaļ patvertnē, raksta AP.
Kapsulu izmēģinājis Čīles kalnrūpniecības ministrs Lorenss Golborns un vairāki pazemē esošo strādnieku ģimenes locekļi. «Tas bija ļoti satraucoši, man sirds dauzījās kā traka,» sacīja Karolīna Lobosa, kuras tēvs Franklins ir starp iesprostotajiem. «Man tas bija emocionāls mirklis, jo es atrados kapsulā, kas manu tēti nogādās drošībā un atvedīs pie mums.» Sieviete sacīja, ka ierīcē neesot jutusi diskomfortu, lai gan no ārienes tā izskatījusies ļoti šaura. Tomēr viņa atzīst, ka kapsulā uzurējusies nelielu brīdi un tas bijis virszemē, tādēļ nespēja novērtēt, kā pacelšanas laikā tajā jutīsies viņas tēvs.
Neskatoties uz kapsulas atgādāšanu, L. Golborns atteicies ielaisties minējumos, ka jau septiņas nedēļas pazemē iesprostotos kalnračus varētu atbrīvot ātrāk par Čīles valdības prognozēto novembra pirmo nedēļu, vēsta BBC.
Pagājušajā nedēļā Čīles prezidenta administrācijai tuvu stāvoša amatpersona medijiem sacīja, ka strādnieku izcelšanas operācija varētu sākties jau oktobra sākumā, lai gan sākotnēji tika prognozēts, ka ogļrači saules gaismu un ģimenes ieraudzīs ne ātrāk kā pēc Ziemassvētkiem.