Līdz februārī paredzētajam partijas ārkārtas kongresam J.Dinevičs sarunās ar potenciālajiem sabiedrotajiem solīja sameklēt partnerus startam 10.Saeimas vēlēšanās un uzsvēra, ka tam ir jābūt spēcīgam politiskajam spēkam, nevis kādai sīkpartijai. Par J.Dineviča vietniekiem ievēlēti Atis Lejiņš, kurš pretēji vairāku kolēģu cerībām atteicās kandidēt uz priekšsēža amatu, un Ilmārs Gromuls.
Kongresu sveica bijušais sociāldemokrāts Artūrs Zvejsalnieks, kurš tagad pārstāvēja nesen dibināto Tautas kustību Solidaritāte. Taču no LSDSP līderu sacītā varēja nojaust, ka sabiedroto meklējumi tiks sākti ar kādu ietekmīgāku politisko spēku. J.Dinevičs atteicās to nosaukt, norādot uz plašu partiju spektru. Neoficiāli zināms, ka LSDSP vēlas iekļauties Jaunā laika (JL), Pilsoniskās savienības (PS) un Sabiedrības citai politikai (SCP) veidotajā apvienībā. Lai arī pirmajā momentā tāda savienība šķiet mazliet nesaderīga, ja neskaita SCP sākotnēji pasludināto sociāldemokrātisko orientāciju, šo ieceri varētu izdoties īstenot citu faktoru iespaidā - LSDSP vadībā ir bijušie Tautas frontes līderi, kuri ir arī topošajā trīs partiju apvienībā.
Pilsoniskās savienības priekšsēdis Ģirts Valdis Kristovskis, kurš arī ir politikā kopš Latvijas Tautas frontes laikiem, Dienai atzina, ka šāda sociāldemokrātu izvēle viņam nešķistu pārsteigums un signāli no LSDSP par vēlmi sadarboties esot saņemti. «Dainis Īvāns, Atis Lejiņš ir cilvēki, kuriem ir laba reputācija. Tas nav negaidīti, un mēs esam runājuši arī par sociāldemokrātiem, taču pašlaik to varam tikai pieņemt zināšanai,» sacīja Ģ.V.Kristovskis. Viņš uzsvēra, ka trīs partiju izveidotajai darba grupai vispirms ir jāpabeidz apvienības veidošanas tehniskais process un tad jānosaka kārtība, kā reaģēt uz katru priekšlikumu, kas būs jāizskata arī katrā partijā atsevišķi. Cik J.Dinevičs bija pārliecināts, ka tikai kopā ar kādu sociāldemokrāti var iekļūt 10.Saeimā, tik viņa konkurents J.Erts neticīgi vērtēja iespēju, ka «kāds ar mums vēlēsies sadarboties, un es arī neredzu nevienu spēku, kuram būtu kaut drusciņ līdzīga ideoloģija». J.Dinevičs, savu nostāju aizstāvot, pieļāva - ja LSDSP nebūs nākamajā Saeimā, tas būs smags trieciens partijai un tā tiks aizmirsta.
LSDSP kongress faktiski sākās pulksten 10 no rīta, bet žurnālistiem sākums bija izziņots pulksten 12, kad tika atskaņota valsts himna un atklāja kongresu, taču tajā vairs nebija nekādu debašu par lēmumu meklēt sadarbības partnerus vēlēšanām, tas, kā varēja noprast, bija izrunāts rīta cēlienā.
Kongress novērtēja iepriekšējās valdes darbu kā neapmierinošu, taču tas neliedza valdes priekšsēdim J.Dinevičam atkārtoti pretendēt uz amatu. Tikai Jānis Gulbis tieši šī vērtējuma dēļ atteicās kandidēt valdes vēlēšanās. No amatiem partijā atteicās arī D.Īvāns - tas, visticamāk, ir saistīts ar viņa vēlēšanos pēc LSDSP neiekļūšanas Rīgas domē profesionālo darbību turpmāk vairs nesaistīt ar politiku.