«Man tas ir liels pārsteigums. Kaut gan viņi to vēlējās darīt jau iepriekš, SOK prezidents Žaks Roge bija apmierināts ar Londonas olimpiādē redzēto. Pēc manā rīcībā esošās informācijas, lēmums vēl nav oficiāli pieņemts,» aģentūrai LETA pastāstīja Latvijas Cīņas federācijas (LCF) prezidents Dzintars Urbančiks.
«Nekad cīņa netiks izslēgta no olimpiskajām spēlēm!» pārliecināts un mierīgs Dienai pauž Latvijas cīkstones Anastasijas Grigorjevas treneris Sergejs Kursītis. «Domāju, žurnālisti būs kaut ko pārpratuši. Cīņa tomēr ir viens no senākajiem sporta veidiem olimpiskajās spēlēs, tas ir to pamats,» Kursītis skaidro, kāpēc nemaz negrasās par jaunumiem satraukties. Viņam piebalsoja arī bijušais LCF prezidents un pazīstamais treneris Visvaldis Freidenfelds, kurš bija lakonisks: «Tas nevar būt!»
SOK mājaslapā esošā informācija gan liecina par pretējo. SOK izpildkomitejas balsojumā cīņa zaudēja balsi vai divas modernajai pieccīņai - aģentūrai AFP neoficiāli atklājusi kāda amatpersona. «Kamēr modernā pieccīņa un taekvondo efektīvi lobēja savus sporta veidus, cīņa domāja, ka ir drošībā.»
Tagad cīņai, kurā ietilpst brīvā un grieķu-romiešu cīņa, jāiztur konkurence ar skvošu, skrituļslidošanu, karatē, ķīniešu kaujas mākslu vušu, kas ir ļoti populāra Āzijā, veikbordu, kāpšanas sportu, kā arī ar apvienoto softbola/beisbola kandidatūru, kuras pārstāvji vēlas sporta veidu redzēt atgriežamies olimpiskajās spēlēs. No šiem sporta veidiem 2020. gada olimpiskajās spēlēs būšot tikai viens.
Vai un kā šis pārsteidzošais SOK lēmums ietekmēs Latvijas cīkstoņus, vēl nav skaidrs. «Līdz 2016. gada olimpiskajām spēlēm Rio visi Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) sastāvā esošie cīkstoņi joprojām pretendēs uz LOV atbalstu,» Dienai pastāstīja Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) sporta speciāliste Marita Vilciņa.
Pašreiz uz piedalīšanos 2020. gada olimpiskajās spēlēs cīņā reāli pretendenti no Latvijas ir vismaz trīs. To vidū arī 2010. gada Eiropas čempione un 2012. gada Eiropas vicečempione Anastasija Grigorjeva (22 gadi), kura pagājušajā gadā Londonā olimpiskajā debijā ieguva 9. vietu.